Vreau sa slabesc

07-01-2011
ionela 1009
Nu este medic/terapeut
ionela 1009
Buna ziua am virsta de 30 de ani si la inceputul anului 2010 am fost la un medic nutritionist care mia dat diete de slabit ma duceam la 3 saptamini si mio modifica.am slabit binisor cu dieta dadusem cam 10 kg jos cam3 sau 4 kg pe luna fara a ma infometa.dar au venit sarbatorile si nu am mai tinut si am pus la loc kg.acum am 1m si 55cm si 76 de kg.va rog sa ma ajutati intrun fel ca nu ma simt bine asa.am coloana strimba si din cauza greutatii am dureri groaznice.cunoasteti un nutritionist bun care sa dea un regim personalizat ?din bucuresti?
va multumesc
14 comentarii
0
10-03-2011, ora 15:08
beatrice19
Nu este medic/terapeut
beatrice19
buna ziua..vreau sa va zic ca am 19 ani si aveam 77 kg acum 2 sapt si am 1.65 inaltime.. am incercat cu regim prima data dar ma infometam.. de 2 sapt am inceput cu capsula de slabit de la arp farm si am dat 5 kg.. sunt multumita mia redus pofta de mancare si imi face sete.inainte beam pepsi nu beam nimic fara acid ca numi placea.acum 2-3 L de apa pe zi beau si apa plata suc deloc sau orice altceva cu acid.in primele zile ma durut capul si am avuit insomnii dar astea sunt reactiile in primele zile.in rest sunt energica mananc fra paine dar mananc ce vreau si de 2-3 ori pe zi si dulciuri.ma urc pe cantar la 2 zile si tot scad in greutate.. sper ca am fost de ajutor :*
0
03-06-2011, ora 20:22
Cristiana :)
Nu este medic/terapeut
Cristiana :)
beatrice, cum a evoluat starea ta?

recomanzi in continuare pastila?



merci:*
0
03-06-2011, ora 21:18
beatrice19
Nu este medic/terapeut
beatrice19
cristina eu gata am lasat pastila am ajuns la 64 de kg in 3 luni de la 77 de kg cum ziceam mai sus ;) si nici nu mam ingrasat de o luna am intrerupt :D tre imi era frica ca o sa pun inapoi kg dar uite ca nu leam pus. le recomand. dar am auzit ca iar leau scos din farmacii pastilele.si app reactii adverse ce am avut in primele 2-3 ma durea capul tare dar dupa aia nam mai avut nimic. si sa stii cristina dak vrei sa te apuci de ele incearca un regim mai drastic in prima hai si a doua sapt ca atunci dai cel mai mult la ineput pana ce organismul se obiasnuieste cu ele apoi o sa dai cateva sute de grame pe saptamana ;) spr ca am fost de ajutor si succes dak incepi cu ele
0
03-06-2011, ora 21:18
beatrice19
Nu este medic/terapeut
beatrice19
in primele 2-3 zile *
0
03-06-2011, ora 21:21
beatrice19
Nu este medic/terapeut
beatrice19
si ink ceva cristina dupa ce ai sa vezi ca se obisnuieste orgaNISMUL CU ele poti manca si dulce ca nu se pune eo dupa ce am vaz ca dadeam cateva sute de gr pe sapt am ineput sa mananc si dulce si o mancare gatita si nu se punea nici 100 de gr :)) eo sincer akm ca e vara si e cald am ineput sa mananc inghetata o ciocolata etc :)))
0
04-06-2011, ora 21:59
Cristiana :)
Nu este medic/terapeut
Cristiana :)
ce bine de tine !!! :)...ma bucur tare mult pentru tine. sper sa ajung si eu la 64 ;)) desi mi-i cam greu sa cred... cred ca stii cum ii sa fii in pielea mea.tii se pare ca esti cel mai naspa om de pe planeta!! :( eu chioar te felicit si Doamne ajuta si mie !!!
0
04-06-2011, ora 22:01
Cristiana :)
Nu este medic/terapeut
Cristiana :)
si inca ceva... cand le-ai lasat a fost brusc sau treptat?
0
06-06-2011, ora 12:22
beatrice19
Nu este medic/terapeut
beatrice19
brusc leam lasat dar dupa ce le lasi sa mananci o sapt sau 2 cv asa mai slab adik fara grasimi sau altele... si apoi mananci ceti pofteste inima :D sa te ajute dumnezeu sa slabesti sa ajungi sa fii multumita de tine. succes:*
0
06-06-2011, ora 20:55
Cristiana :)
Nu este medic/terapeut
Cristiana :)
multumesc mult:*..si da Doamne:*
0
17-06-2011, ora 02:08
MateiDianaAdelina
Nu este medic/terapeut
MateiDianaAdelina
regenon cumva?
0
02-08-2011, ora 01:32
Cristiana :)
Nu este medic/terapeut
Cristiana :)
Beatrice, cum esti acum?
0
04-01-2012, ora 14:47
elenad55
Nu este medic/terapeut
elenad55
pastila de slabit de care vb beatrice a incercat-o si fiul meu, s-a simtit f rau, avea ameteli, insomnii, agitatie...etc, nu o recomand...cel mai bine se slabeste astfel:
vreau sa spun ca eu am slabit 24 kg in 6 luni, slabirea incepe dupa 10-12 zile, poate la altii mai repede, vei slabi 500gr pe zi...asadar nu se mananca, paine, paste, dulciuri...:nu combina mai mult de 2 grupe de alimente, nu manca dupa ora 18 seara, si daca se poate nu te satura la masa, mai bine mese mai dese, dar ultima sa fie la ora 18, si putin sport daca se poate, mers rapid pe banda, cine poate, e bun alergatul...cam 2 h de 3 ori pe saptamana, e ok daca urcati si scarile sau sariti coarda, pt cei care nu-si permit sau nu au timp de sala...la cafeaua de dimi e voie o lingurita de zahar brun, lapte...in rest orice proteina se combina doar cu legume, iar fructele gustare sau ca masa...am mancat si cartofi prajiti, dupa ca i-am fiert in coaja, curatati, taiati si prajiti in dry cooker (se unge tigaia putin, pt un gust mai bun)dar fara nimic altceva, goi...carnati uscati, oua fierte sau prajite fara ulei, salate cu branza la masa de pranz, fructele dupa 2-3h, supa de carne fara paste, doar zeama, carnea fiarta cu legume la alta masa, carne slaba gatita cum doresti, eu o bagam la cuptor in punga, fara ulei, de regula pui, peste, curcan...ma rog, cine este interesat ii pot spune mai multe...asadar bafta...
0
29-01-2013, ora 16:09
ramona92
Nu este medic/terapeut
ramona92
ELENA eu as fi interesata de dieta ta..eu am 21 de ani si am 78 de kg..vreau sa salbesc neaparat..de o luna merg la sala. -* te rog sa imi trimi un messaj si sami trimiti cerere ca sa putem vb.te rogggggg


(*modificat de admin)
0
29-01-2013, ora 18:53
mara1905
Nu este medic/terapeut
mara1905
nu va jucati cu pastile de slabit!Contin amfetamine!!!!!!! cautati printre cei care acum au anxietate si atacuri e panica din cauza pastilelor.! sinteti tineri si cu putin efort slabiti repede. succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.