vreau sa slabesc... dar nu vreau o dieta prea drastica

13-05-2007
anayda
Nu este medic/terapeut
anayda
as dori si eu sa tin o dieta dar sa nu fie prea drastica, adica sa ma infometez 1-2 saptamani si apoi sa pun la loc poate chiar mai mult decat am acum. va rog mult de tot!!!!
5 comentarii
0
15-05-2007, ora 00:00
dr.annya
Identitate neconfirmată
dr.annya
buna, anayda!Sunt medic si consultant de nutritie, cred ca as putea sa te ajut dar am mai nevoie de mai multe date despre tine.varsta, greutate, inaltime, ce stil de viata si alimentatie ai, daca ai probleme de sanatate.ar fii foarte bine daca esti din bucuresti sa ajungi la cabinet la mine pt o consultatie pe urma iti recomand si dieta fiindca pt fiecare organism e nevoie de o dieta personalizata si de suplimenti nutritivi pt sustinerea organismului in timpul curei altfel se pune la loc asa cum se intampla cu acele cure drastice.Daca nu esti din bucuresti putem vb pe net, mai am pacienti si in provincie si rezultatele sunt foarte frumoase pt ca dieta e usor de tinut, fara senzatie de foame.Dr.anna
0
20-05-2007, ora 00:00
ROMYNY
Nu este medic/terapeut
ROMYNY
am 28 ani 1, 67m inaltime si 80 kg
asta dupa 5 ani de la nastere
inainte aveam cca 60 kg
ce as putea sa fac sa mai slabesc ca nu mai pot asa
0
21-05-2007, ora 00:00
anayda
Nu este medic/terapeut
anayda
pentru dr. annya :
sunt anayda, am 27 ani, 1, 67 m, 64 kg, sunt invatatoare, nu prea am timp pentru a face pregatire fizica, nu imi permit sa merg la o sala de fitness si nici sa tin un regim mai stric deoarece nu imi permit d.p.d.v. financiar... stilul meu de viata este linistit, nu imi pierd noptile prin cluburi. Nu pot sa spun ca mananc foarte mult, am renuntat chiar si la paine.. Dar nu pot sa slabesc considerabil, de cand am luat anticonceptionale RIGEVIDON recomandate de un medic de la planning familial, adica in 2001, atunci aveam 51 kg si intr-un singur an am ajuns la 69 kg... nu mancam mult, chiar nu inteleg de ce... Nu am probleme de sanatate. As dori sa mentinem legatura pe net. Chiar imi doresc din tot sufletul sa ma ajutati!!! V-as fi foarte recunoscatoare si cu prima ocazie cand ajung in bucuresti promit sa va vizitez! Va multumesc!!!O zi buna!
0
21-05-2007, ora 00:00
annyaconsult
Nu este medic/terapeut
annyaconsult
buna anayda!Am incercat sa iti scriu dar nu stiu de ce nu mi se inregistreaza mesajul, cred ca era prea lung, l-am trimis de 2 ori dar nu apare postat.-.Vorbim acolo.O seara buna!
0
21-05-2007, ora 00:00
annyaconsult
Nu este medic/terapeut
annyaconsult
Pt ramona Violeta
Cam multe kg intr-adevar.La tine sarcina a favorizat ingrasarea si probabil lipsa alaptarii fiindca atunci cand mamicile alapteaza nu se ingrasa.Trebuie sa faci ceva in privinta asta.Daca esti din bucuresti as putea sa te vad la mine la cabinet pt o consultatie, daca esti din provincie vb pe net fiindca am nevoie de mai multe date despre tine-.O seara buna!Dr.Annya
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: