Problema fractura tibie dupa operatie.

24-03-2021
cosmin6931
Nu este medic/terapeut
cosmin6931
Buna ziua, am fost operat pe 17 ianuarie 2021 la picior pentru fractura de tibie, am fost operat si mi-a fost bagate 2 tije, una la tibie si una in spate la osul ajutator, pe 9 februarie mi-a fost scos ghipsul, dupa ce mii l-a scos doctora a spus ca pot sa stau pe scaun, sa stau pe WC, dar sa nu calc in picior ca inca nu este sudat complet. Dupa 3 saptamanii am fost la control si mi-a spus sa incep sa merg in cadru si sa calc putin in el, am calcat. Dupa 2 saptamanii am fost iarasi la control, mi-am facut radiografie, si a zis ca nu se sudeaza complet fiindca nu fac efort in el si mi-a spus sa incep sa merg, ca greutatea mea sa forteze osul sa se sudeze. Am mers in el fara cadru fara nimic, mai mult sciopatand deoarece ma durea glezna si imi era frica, am mers 2 zile la rand am dat cateva ture de vreo 200 m si inapoi. Si dupa cateva zile, am ajuns acasa ma uitam la un film in pat si cand am pus mana era ceva foarte tare in zona osului rupt, e putin umflat dar nu este vizibil cu ochiul liber, dar cu mana simt ceva umflatura rotunda in zona osului, de la ce credeti ca este? Sa ma duc la spital urgent? Sau nu stiu, eu am mai incercat sa mai calm in el fiindca parintii mei spun ca este o vena acolo sau nu stiu, am incercat sa calc si nu mai ma durea glezna acolo, habar nu am ce sa spun despre aceasta umflatura. Daca puteti sa ma ajutati dvs as ramane recunoscator. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: