urgent un sfat va rog anticoceptionale

12-03-2012
loreda_17
Nu este medic/terapeut
loreda_17
buna ziua.am nevoie urgent de un sfat.astazi trebuie sa incep sa iau pentru prima data tratamentul cu anticoceptionale insa am o mica problema.am avut unele probleme si am luat pana azi dimineata la 2.30 antibiotic zinnat 500.este vre-o problema daca le opresc si incep folia de anticoceptionale?sunt suta la suta protejata?astept raspuns urgent va rog.multumesc
4 comentarii
0
12-03-2012, ora 16:38
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca sunteti in primele zile ale ciclului, veti fi protejata de la prima pilula. In caz contrar, sunteti protejata de la a 8-a pilula.
0
12-03-2012, ora 17:22
loreda_17
Nu este medic/terapeut
loreda_17
am luat acum la ora17:00 prima pastila.si da sunt in prima zi.dar pe la 16:00am luat si o jumatate de pastiluta mig400.este vre-o problema?este considerat antibiotic?sunt protejata?va multumesc mult pentru ajutor
0
13-03-2012, ora 00:25
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sunteti deja protejată.
Mig400 este un antiinflamator. Antiinflamatoarele şi antibioticele sunt două clase diferite de medicamente.
0
02-04-2012, ora 12:24
loreda_17
Nu este medic/terapeut
loreda_17
buna seara.pe data de 12 martie am inceput pentru prima data sa iau anticoceptionale.insa astazi 1 aprilie a fost ultima zi de pastiluta la ora 16 si acum la ora 22 mi-a venit cilcul.este normal sa vina in aceeasi zi si atat de devreme?si problema este ca la ora 21 am avut si un contact sexual.dar fara ejaculare.sunt protejata?e bine sa vina asa devreme?sunt nedumerita.astept un raspuns.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul