roaccutane - pro sau contra

4436 comentarii 1 2 ..... 171819 ..... 147 148 Înainte ›
0
18-11-2009, ora 15:30
myham
Nu este medic/terapeut
myham
ana 56 tu in timpul tratamentului cu roaccutane faci laser si dermabraziune??daca da mi se pare ciudat pentru ca nu se recomanda.mie doctora mi-a spus ca dupa cateva luni de la terminarea tratamentului sa fac laser sau peeling etc..
0
18-11-2009, ora 15:36
ana56
Nu este medic/terapeut
ana56
da fac:Dda nu inteleg cu ce afecteaza
0
18-11-2009, ora 15:43
myham
Nu este medic/terapeut
myham
cand o sa ma duc peste o sapt intreb iar, oricum presupun ca e posibil sa existe cazuri cand reapare acneea la ceva timp dupa tratament si restul sunt facute cam degeaba :( :(...
0
18-11-2009, ora 16:05
ana56
Nu este medic/terapeut
ana56
pai din cate am inteles apare iar la cei care au intrerupt brusc...tu de cand faci tratament?si cum esti?
0
18-11-2009, ora 17:28
myham
Nu este medic/terapeut
myham
eu am inceput tratamentul in mai, acum sunt cat de cat bine.am petele astea enervante (nu le suport pentru se inrosesc destul de tare in timpul zilei :( ) si atat.mai am vreo 2 luni de trat si termin.
0
19-11-2009, ora 13:46
mami78
Nu este medic/terapeut
mami78
ce fel de acnee aveti sau ati avut voi? a mea a fost conglobata, sper ca a fost si nu va mai fi. Si care e cauza banuita? ce varsta aveti voi, banuiesc ca sunteti mai tinerei eu am 31 de ani si acneea conglobata de cca 1 an.
0
19-11-2009, ora 18:01
myham
Nu este medic/terapeut
myham
eu am 24 si am avut acnee polimorfa si eu sper ca nu o sa mai am.eu am ovare polichistice de cativa ani insa dintr-o data mi-a explodat fata.cam 3 ani ma tinut acneea, m-am dat cu nn creme si degeaba, totul era din intern. :( in timpul tratamentului sunt bune pastilele astea sa vedem dupa tratament ce se va intampla.
0
19-11-2009, ora 18:59
pke
Nu este medic/terapeut
pke
:-s eu am 18
mie mi-a zis acnee juvenila dar la mn a fost altceva k nu aveam mai nimic pe fata, mi s-a facut aiurea cand m-am intors de la mare :(
0
19-11-2009, ora 20:44
giglia
Nu este medic/terapeut
giglia
si mie tot juvenila mi-au spus medicii la care am fost. un sg medic m-a diagnosticat la un moment dat cu acnee microchistica

Si eu am pete rosii, care se inrosesc parca mai tare la emotii, frig, caldura...

Mai am o pbema:( mi-au aparut niste pete mici rosii pe mana dreapta, oarecum pe portiunea dintre degetul mare si index. Sa fie de la frig? sau de la Roaccutane? am avut aceasta pbema si anul trecut, in prima cura cu Roaccutane, dar nu-mi mai amintesc cum mi-a trecut... cred ca odata cu incalzirea si cu sf tratamentului...
0
19-11-2009, ora 21:01
myham
Nu este medic/terapeut
myham
si eu am avut o problema de genul asta in vara nu stiu daca neaparat de la roaccutane insa m-am dat cu o crema betaderm. e in jur de 10 lei.
0
20-11-2009, ora 18:21
giglia
Nu este medic/terapeut
giglia
Myham, si te-ai dat cu Betaderm in timp ce luai si Roaccutane? ma refer la faptul ca n-ar interactiona, nu ? ms mult
0
20-11-2009, ora 18:31
myham
Nu este medic/terapeut
myham
nu interactioneaza stai linistita. :)
0
20-11-2009, ora 18:31
roxytza
Nu este medic/terapeut
roxytza
Buna! Sunt roxana si am avut prescris acest medicament, insa am terminat tramentul la inceputul lunii ianuarie 2009. Problema e ca a inceput sa-mi reapara acneea. Ce sa fac?
0
20-11-2009, ora 18:36
myham
Nu este medic/terapeut
myham
pacat ca ti-a reaparut.ufff.pai cel mai bine te duci si vorbesti cu dermatologul si vezi ce zice.cam la cat timp dupa terminarea tratamentului ti-a reaparut? problema e la fel ca inainte?
0
20-11-2009, ora 18:39
pke
Nu este medic/terapeut
pke
din ce in ce mai multe persoane spun k a reaparut acneea chiar si dupa chinul cu roaccutane. cam aiurea, nici nu vreau sa ma gandesc k poate o sa-mi reapara si mie.
pai roxana cel mai ok e sa mergi la acelasi medic la care ai fost inainte si sa-i arati care e chestia :( bafta
0
20-11-2009, ora 18:44
roxytza
Nu este medic/terapeut
roxytza
cam dupa 9 luni mi-a reaparut acneea. ms de sfaturi.
0
20-11-2009, ora 18:49
gabri3la
Nu este medic/terapeut
gabri3la
stie cineva cat costa isotrexin -ul?
0
20-11-2009, ora 19:41
pke
Nu este medic/terapeut
pke
eu stiam k e cam 30 si ceva de lei :) sper sa nu ma insel
0
20-11-2009, ora 19:42
gabri3la
Nu este medic/terapeut
gabri3la
merci mult :)
0
20-11-2009, ora 20:24
ana56
Nu este medic/terapeut
ana56
roxytza:ai intrerupt tratamentul brusc?:Dsau treptat?
0
21-11-2009, ora 22:21
roxytza
Nu este medic/terapeut
roxytza
treptat. de la 3 pastile/zi timp de 4-5 luni la 2 pastile/zi timp de 2 luni, apoi timp de o luna am luat 1 pastila/zi
0
21-11-2009, ora 16:33
giglia
Nu este medic/terapeut
giglia
Ati gasit Isotrexine la farma? eu nu mai gasesc de mult...

Si pt Roxytza, si eu am term trat cu Roacc anul trecut in dec, si am inceput a doua cura in octombrie, la sfatul medicului, bineinteles
0
21-11-2009, ora 19:51
giglia
Nu este medic/terapeut
giglia
:) as dori sa mai intreb ceva.

Daca luati silimarina, ce doza? ms
0
21-11-2009, ora 21:18
roxytza
Nu este medic/terapeut
roxytza
buna, giglia! eu luam silimarina atatea pastile cate luam de roaccutane, adik daca luam 3 pastile de roaccutane pe zi, tot atatea pastile de silimarina luam.
0
21-11-2009, ora 21:44
giglia
Nu este medic/terapeut
giglia
aha, dar cate mg? caci o pastila poate avea de la 15mg (sau mai putin chiar) pana la 1000mg
0
21-11-2009, ora 21:46
giglia
Nu este medic/terapeut
giglia
aha, dar cate mg ? o pastila poate contine de la 15 mg (poate chiar mai putin) pana la 1000mg...
0
22-11-2009, ora 22:26
roxytza
Nu este medic/terapeut
roxytza
35 mg.
0
23-11-2009, ora 07:28
tis2007
Nu este medic/terapeut
tis2007
Eu folosesc isotrexin si este foarte bun
Intr-adevar se gaseste foarte greu, am cautat pe la vreo 10 farmacii si peste tot imi spuneau ca nu mai au la depozit. Pana la urma am gasit la o farmacie mica e stat, apropape de piata Crangasi. Costa 35 lei.
0
24-11-2009, ora 09:55
giglia
Nu este medic/terapeut
giglia
Vaai, si eu stau in Crangasi.. unde e mai precis farmacia? sau cum se numeste? mss
0
24-11-2009, ora 20:01
myham
Nu este medic/terapeut
myham
ce coincidenta si eu stau in crangasi :)
Adaugă un comentariu / răspuns
4436 comentarii 1 2 ..... 171819 ..... 147 148 Înainte ›

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.