urmatorul blister cand il incep?
buna ziua ! imi cer scuze ca intreb aici despre anticonceptionale, dar in partea destinata anticonceptionalelor nu am primit raspuns... marti seara am uitat sa iau ultima pastila din blister( nu am luat-o nici a 2a zi, deloc), iar azi mi-a venit menstra( cu o zi mai devreme, in mod normal imi venea sambata). intrebarea mea este urmatorul blister il incep de miercuri, cum am facut pana acum sau cu o zi mai devreme, respectiv marti? si mai sunt protejata de la prima pastila?
4 comentarii
daca s-ar face mai multa publicitate la acest planing familial si as stii unde este in orasul meu, m-as duce.
urmatoarea pastila trebuie luata dupa 7 zile de pauza, adica din a 8-a zi. Dupa cum ai zis marti a fost prima zi de pauza...deci marti vei incepe sa iei din nou. Nu este nici o problema ca ai uitat, esti in continuare protejata insa ai mare grija sa nu se mai repete!
Alte subiecte recente din această secțiune: