In ce conditii poate profesa cineva medicina alternativa?
Exista colegii cu ramuri din medicina naturista ca Homeopatie, sau Fitoterapie.iar o persoana care a terminat un astfel de colegiu, fara sa fi facut insa facultatea de medicina, poate acorda consultatii si tratamente daca este bine pregatit..?? multumesc si astept raspunsurile dumnavoastra
Mihai
Mihai
4 comentarii
Draga Mihai, daca mai pui cateva intrebari de acest gen aici ti-as putea numi remediul de care ai avea nevoie - si cred ca il stiu deja - caci toate aceste intrebari pe care le pui denota o anumita fire carecteristica la putine remedii homeopate.
Putini oameni vor, asa ca tine, sa stie inaintea tratamentelui atatea lucruri. Altii in locul tau s-ar fi vindecat de mult, tu esti inca la rubrica informare...si vrei sa sti cu siguranta ca mergi la cel mai bun doctor pe care il poti gasi. Au trecut deja 5 luni de cand ai pus prima intrebare, ai fost macar la vreun doctor de atunci ?
Acest comportament mai aparte este un fel de simptom in homeopatie..:-)
Succes la gasirea medicului si al tratamentului ideal.
Putini oameni vor, asa ca tine, sa stie inaintea tratamentelui atatea lucruri. Altii in locul tau s-ar fi vindecat de mult, tu esti inca la rubrica informare...si vrei sa sti cu siguranta ca mergi la cel mai bun doctor pe care il poti gasi. Au trecut deja 5 luni de cand ai pus prima intrebare, ai fost macar la vreun doctor de atunci ?
Acest comportament mai aparte este un fel de simptom in homeopatie..:-)
Succes la gasirea medicului si al tratamentului ideal.
intrebarea era pentru ca vroiam sa urmex eu un astfel de curs, in conditiile in care mi-am dorit de mult sa fac medicina(si ma apucasem dar am renuntat pripit prin an II) si acum vroiam sa vad ce posibilitati mai am, ce portite. Nu era nicidecum legat de ce zici tu, ca si cum vroiam sa stiu daca cei care profeseaza au medicina facuta, pentru ca au fost atatia care au facut vindecari si nu aveau nici un studiu (din sistemul educational oficial)in domeniu.
Buna, sunsray!
In Romania este obligatoriu sa fii medic, pentru a te specializa in homeopatie ( in fitoterapie nu stiu).
Sper ca nu te-am informat gresit.
Toate cele bune!
In Romania este obligatoriu sa fii medic, pentru a te specializa in homeopatie ( in fitoterapie nu stiu).
Sper ca nu te-am informat gresit.
Toate cele bune!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 14boli autoimune
- 3Colibacillinum - remediu homeopatic modern
- 13Tratament homeopat pentru Candida
- 6Recomandare homeopat
- 18exista tratament homeopatic pentru afectiunile gingiei?
- 4tratament homeopat folosit
- 6am citit pe internet despre un remediu pt bataturile la picioare
- 4exista tratament homeopatic pentru tulburare psihotica ?
- 8Remediu homeopat candida
- 22Homeopatia = apa de ploaie - fals sau adevarat?
- 2Remediu homeopat pentru aciditate gastrica
- 2Tratament homeopat
- 5distonie n.v - recomandare tratament homeopat
- 2Streptococ betahemolitic grup C - tratament homeopat?
- 1Tratament homeopat
- 0homeopatia si analiza neliniara NLA
- 2Efect remediu homeopat
- 1Litiaza urica, tratament homeopat
- 1Syzygium 30
Mai multe informații despre: Homeopatia
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: