ovulatia-perioada de fertilitate; va rog lamuriti-ma!!!!
am 2 intrebari: care este perioada de fertiliatte?
si a doua intrebare : dc este vreo problema in cazul in care sunt la a 2-a luna de administrare a pilulelor logest, iar in a 2-a luna luna am fost nevoita sa schimb ora de administrare de la 20 la 22. Va multumesc
si a doua intrebare : dc este vreo problema in cazul in care sunt la a 2-a luna de administrare a pilulelor logest, iar in a 2-a luna luna am fost nevoita sa schimb ora de administrare de la 20 la 22. Va multumesc
2 comentarii
perioada de fertilitate difera de la femeie la femeie.Dar dak iei anticonceptionale tu nu mai ai perioada fertila deaoarece ovulatia nu mai are loc.Iar la cea de-a 2-a intrebare:nu are nik dak ai schimbat ora.sa nu depasesca 12 ore
Perioada de fertilitate este la mijlocul ciclului. In ziua de mijloc si trei-patru zile inainte si dupa.
Daca ai luat anticonceptionale sa te astepti la :
- tulburari ale metabolismului,
- chiste de ovar care pot singera
- sa nu mai poti rmine gravida cind vei dori
- sa faci copii cu probeleme atunci cind ii vei avea
Inainte de 89 se foloseau ca metode anticonceptionale:
- evitarea perioadei de fertilitate
- anticonceptionale locale intravaginale (aveam pe undeva o reteta foarte buna)
- sterilete
Daca ai luat anticonceptionale sa te astepti la :
- tulburari ale metabolismului,
- chiste de ovar care pot singera
- sa nu mai poti rmine gravida cind vei dori
- sa faci copii cu probeleme atunci cind ii vei avea
Inainte de 89 se foloseau ca metode anticonceptionale:
- evitarea perioadei de fertilitate
- anticonceptionale locale intravaginale (aveam pe undeva o reteta foarte buna)
- sterilete
Alte subiecte recente din această secțiune: