Risc de sarcina?

04-09-2011
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
Buna ziua.Am si eu o intrebare. Daca se poate as dori raspunsul unui specialist. Mentionez ca iau anticonceptionale Desorelle de 2 luni dupa o pauza. Le iau in fiecare zi, nu am uitat nici o pastila doar ca, cateodata le-am luat cu o intarziere de 2-3 ore. Daca a bagat degetu in vagin cu sperma exista risc de sarcina?
1 comentarii
0
04-09-2011, ora 20:40
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Nu exista risc de sarcina, daca ai luat anticonceptionalele in mod corect, chiar daca ai intarziat cu 2-3 ore..
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul