formatiune semitare langa testicolul stang
Mi-a aparut langa testicolul stang o formatiune semitare cam de marimea testicolului, lipita sau mai bine zis in prelungirea lui, nu este foarte dureroasa la pipait dar totusi da o anumita jena, daca nu o pipai nu ma doare, ce poate fi? Va multumesc pentru raspuns
3 comentarii
mergila un urolog nu amina.Poatefi si ceva faraimportantadar poate fi si ceva tumoral ce poate evolua, decimergila un specialist.Nu trena pentru ca singura nu va disparea!
Am fost diagnosticat cu chist epididimar stg. in diametru de cca 3 cm; rezultatul ecografiei testiculare este:
- testicul stg. de aspect normal ecografic;
- aspect de hidrocel stg. cu cantitate mica de lichid;
- paratesticular stg. formatiune transonica, de 3 cm, fara alte modificari ecografice;
- testicul dr. normal ecografic.
Mi s-a recomandat operatia, credet ca exista si alte solutii de ex. tratament medicamentos care sa duca la absorbtie?
- testicul stg. de aspect normal ecografic;
- aspect de hidrocel stg. cu cantitate mica de lichid;
- paratesticular stg. formatiune transonica, de 3 cm, fara alte modificari ecografice;
- testicul dr. normal ecografic.
Mi s-a recomandat operatia, credet ca exista si alte solutii de ex. tratament medicamentos care sa duca la absorbtie?
din pacate cred ca nu exista alt remediu si oricum persitenta chistului comprima testiculul si vasele aferente acestuia asta putind determina afectarea functiei testiculare.Acum o interventie corecta poate salva in intregime functia testiculului sting.Multya sanatate si curaj.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Priligy 30mg
- 1Adicția numită masturbare
- 1Plantele care ajută la potență – Mit sau realitate?
- 9Nivel foarte scazut testosteron
- 5Va rog sa ma ajutati.. sunt foarte speriat probleme cu erectia nu mi se ridica suficent
- 2Dezvirginarea cu o escorta. Pro si contra
- 3Circumcizie
- 0Părere, mă masturbez de tânăr
- 3Probleme menținere erecție
- 2Probleme potenta.