atrofia muschilor gambei
asa zisi carcei care se pun la gambe mai ales noaptea este specifica oamenilor in varsta?eu am 62 de ani si patesc acest disconfort destul de des si numai noaptea, exista medicamente pentru inlaturarea acestui disconfort
poate sa fie vorba de circulatie?
poate sa fie vorba de circulatie?
4 comentarii
De obicei aparitia carceilor semnifica o lipsa de calciu si magneziu! Incercati sa luati niste suplimente de vitamine si minerale!
sanatate
sanatate
multumesc!Eu am luat asparcardin si m-am simtit mai bine.Stiti
ce suplimente minerale as mai putea lua?
ce suplimente minerale as mai putea lua?
Aspacardin contine doar magneziu si potasiu! Dvs va trebuie calciu cu vitamina D! Exista multe preparate in farmacii, toate sunt la fel de bune!!! sanatate
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Despre persoane mai in varsta. peste 70 ani
- 0Sugestie imp pentru pers vârstnice cu de incontinenta de fecale, fara cea de urina.
- 0Orice sfat ar fi de ajutor
- 0Degenerescenta maculara si cataracta
- 3Abordarea pacientului cu dementa senila
- 0Terapia Bowen
- 0Despre batrani. Afectarea memoriei pe termen scurt
- 3Ulcer varicos batrana 80 ani cardiaca
- 6Dementa senila
- 0Fractura col femural neoperata