Sunt gravida?imi este foarte fricaaaaa
Acum aprox.2 saptamani mi-am inceput viata sexuala(am facut-o protejat)...am mai avut vreo 3 contacte sexuale toate protejate...dar mi-a intarziat menstruatia 5 zile...exista posibilitatea sa fiu gravida sau este doar o dereglare datorata dezvirginari?va rog un raspuns...sunt foarte speriata
3 comentarii
Va rog sa imi raspunda un medic...am nevoie de sfatul unui medic...
Nu ai nevoie de sfatul unui medic, draga mea! Daca ai avut contacte sexuale protejate nu exista niciun motiv de ingrijorare! Doar in cazul in care prezervativul s-ar fi rupt, dar asta ati fi observat amandoi. Odata inceputa viata sexuala se produc o serie de evenimente in organism, ceea ce il face sa nu mai functioneze normal, pt ca e debusolat. De exemplu, cand mi-am inceput eu viata sexuala, desi aveam o menstruatie foarte dereglata (imi venea odata la cateva luni), dupa 2 saptamani m-am trezit cu ea pe cap, desi mi se terminase cu vreo 3 in urma. Pentru siguranta ta, dupa doua saptamani de la contact fa-ti un test. Stiu ca pare un chin sa astepti atat, dar te asigur ca nu ai cum sa ramai insarcinata daca prezervativul nu s-a rupt!
Multumesc pt raspuns...gata am scapat mi-a venit menstruatia..
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Credeți că aș putea fii însărcinată ? Vă rog să îmi răspundeți
- 0Sex in a 4-a zi de pastile, dar nu 100% protejata??
- 1Buna, e posibil sa raman insarcinata?
- 2Virgina însărcinată doar prin contact cu lichidul ejaculat de pe un capac de toaleta?
- 2Sunt însărcinată?
- 1Dereglare sau sarcina ?
- 2Test fals pozitiv?
- 1Sarcină? <0, 5 HCG
- 1Sarcină?
- 2Poți ramane gravida înainte de menstruație??