thiogamma turboset pt ingrasat?
buna ziua, am fost la o consultatie la un medic nutritionist pt o dieta de ingrasare, deoarece sunt f f slaba. Mi-a zis sa fac perfuzii o data la 3 zile cu thiogamma turboset, 10 doze de cate 50 ml, ca prim tratament.
In plus mi-a zis in mare sa am 5 mese pe zi la ore fixe [date de ea] si astfel organismul va asimila mancarea si ma voi ingrasa cam 3 kg pe luna.
As vrea sa stiu mai multe despre acest medicament perfuzabil, daca as putea sa il fac fara riscuri si daca chiar da rezultatele asteptate de mine.
Va multumesc!
In plus mi-a zis in mare sa am 5 mese pe zi la ore fixe [date de ea] si astfel organismul va asimila mancarea si ma voi ingrasa cam 3 kg pe luna.
As vrea sa stiu mai multe despre acest medicament perfuzabil, daca as putea sa il fac fara riscuri si daca chiar da rezultatele asteptate de mine.
Va multumesc!
7 comentarii
buna! as dori sa stiu la ce doctor nutritionist ai fost (as doris a stiu orasul si numele). si eu as vrea sa ma ingras, pt ca vad ca dupa multe eforturi, nu se cunoaste absolut nimic.
astept raspuns, florina
astept raspuns, florina
buna, eu sunt din iasi, si doctorita la care am fost este din pacurari, se numeste pintilei parca. tu cati ani ai, cate kg la ce inaltime? si ce anume ai mai incercat ca sa te ingrasi ? ca sa stiu si eu, poate la mine functioneaza. mersi
buna. eu am 19 ani, 49, 5 kg si 1, 68. pai am incercat sa tin o dieta cu multe paste fainoase, paine, seminte, in general alimente bogate in carbohidrati. stiu ca in cazul meu, e vb de metabolism-despre arderile rapide. dar totusi, in 4 ani, nu cred ca am luat mai mult de 2 kg. cat despre tiroida, nu, nu am probleme. astept rasp.
salut. pai eu am 45 kg la 1.72 inaltime, asa ca dupa cum vad, arati mai bine ca mine. si la varsta ta eu cred ca ai timp sa te ingrasi, eu am 26 de ani.
si am si un copil de 2 ani si o luna, m-am ingrasat pe timpul sarcinii un pic, dar am dat jos dupa nastere in cateva luni.
da, dar totusi..m-am saturat de situatia asta. adica stiu oameni care-mi spun mereu: "doamne..parca ma ingras din aer. nu mananc mai nimic, dar iau in greutate". si eu.. Da, asta e metabolismul si cum au spus si altii, stie natura mai bine ce face. si totusi, m-am saturat :(
MK-677, the first orally-active ghrelin mimetic (GH secretagogue; GH secretagogue-receptor agonist), increases pulsatile GH secretion.
Îl găsești sub denumirea de Ibutamoren sau Nutrobal
Dietă bogat calorica vezi nutriționist
Activitatea fizica cu greutăți mari adaugă masa musculară.
Fără băutură și țigări sau nopți pierdute, stres cit mai mic
Îl găsești sub denumirea de Ibutamoren sau Nutrobal
Dietă bogat calorica vezi nutriționist
Activitatea fizica cu greutăți mari adaugă masa musculară.
Fără băutură și țigări sau nopți pierdute, stres cit mai mic
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Schimbare stil de viață
- 1Voi mai beți Cola?Suntem oameni ultraprocesati
- 2Adevarul despre paine
- 1Cafea naturala vs cafea 3 in 1
- 0Capcanele și fața ascunsă a industriei alimentare
- 1Apă alcalină
- 5Sfaturi despre alimente. Pro sau contra.
- 1Motivează o carte buna de nutritie?Ce efect ar trebui sa aiba o carte buna de nutritie?
- 1Cum sa ma ingras ?
- 1Ajuta-ti ficatul