Buba, cos sau ?! pe atza aproape de baza :(
De acum 2 zile m-am trezit cu o buba la baza penisului exact pe ata sa zic asa, (era mica la inceput acum sa mai marit cam cat un bob de piper )nu stiu daca este COS sau altceva.daca il ating ma jeneaza si doare, precizez ca in urma cu 7-8 zile m'am ras cu un gilet care mai fusese folosit :(
Deci acum este tare si cat un bob de piper de mare este rosu, nu galben la baza sau cum mai vad postat pe aicia.si pare a fi plin cu puroi ceva...as dori sa il storc dar cred ca am mor de durere !!!
Ce crema sau pastile ar trebui sa iau...sau daca il stoc ce unguent ar trebui sa folosesc dupa.
Am mai avut ceva de acest gen acum 6-7 ani tot la baza dar pe partea din fatza...care a copt, a copt si dupa am reusit sa'i scot un cap si in timp sa cicatrizat dar nu vindecat complet.
Deci ma poate ajuta cineva cu un unguent sau tratament ?
Deci acum este tare si cat un bob de piper de mare este rosu, nu galben la baza sau cum mai vad postat pe aicia.si pare a fi plin cu puroi ceva...as dori sa il storc dar cred ca am mor de durere !!!
Ce crema sau pastile ar trebui sa iau...sau daca il stoc ce unguent ar trebui sa folosesc dupa.
Am mai avut ceva de acest gen acum 6-7 ani tot la baza dar pe partea din fatza...care a copt, a copt si dupa am reusit sa'i scot un cap si in timp sa cicatrizat dar nu vindecat complet.
Deci ma poate ajuta cineva cu un unguent sau tratament ?
5 comentarii
Nu ma poate ajuta nimeni ??? Oricum aseara buba statea sa "explodeze" facuse ca un cap tuguiat cu un varf rosu sangerand parca si tot odata unul galbui de parca statea sa iasa puroiul pe acolo..o fi furung !?!?..iar dimineata este mult mai desumflata si sucureaza..dar am ca o gaura in mijlocul ei destul de vizibila...:(
Mentionez ca de ieri ma dau ci Tetraciclina si iau Oxacilina...o fi bine !??
Mentionez ca de ieri ma dau ci Tetraciclina si iau Oxacilina...o fi bine !??
Ar fi ok daca ai merge la un medic dermatolog cat mai repede, cat inca mai ai semne vizibile, pentru a putea trage o concluzie. Ma indoiesc ca e o boala venerica, pt ca la herpes ar fi aparut mai multe basici care in cateva zile s-ar fi spart, iar sifilis formeaza un sancru, nicidecum un "cos"
(am mentionat doar aceste 2 boli pentru ca sunt singurele care au manifestari asemanatoare). Totusi, chiar daca nu e o boala venerica, e bine sa mergi la medic sa iti prescrie un tratament, pentru ca orice problema de sanatate netratata poate avea consecinte. Succes!
(am mentionat doar aceste 2 boli pentru ca sunt singurele care au manifestari asemanatoare). Totusi, chiar daca nu e o boala venerica, e bine sa mergi la medic sa iti prescrie un tratament, pentru ca orice problema de sanatate netratata poate avea consecinte. Succes!
Merci de raspuns, o sa ma duc si la medic sa stau eu linisiti.
Oricum azi am terminat si cea de a doua cutie de Oxacilina si in acest timp m-am dat si cu tetraciclina local.
Vreau sa zic ca sa inchis si acel orificiu si a inceput ca totul sa se cicatrizeze asa si sa se retraga.
Tin sa cred ca am o foliculita...si acea gaura care era sa fi fost de fapt locul unui fir de par inflamat, cred zic si eu nu sunt medic.
Dar ma repet am sa ma duc si la un control sa vad care este raspunsul exact.
O zi buna si mai astept si alte comentarii sau pareri daca mai aveti., merci frumos.
Oricum azi am terminat si cea de a doua cutie de Oxacilina si in acest timp m-am dat si cu tetraciclina local.
Vreau sa zic ca sa inchis si acel orificiu si a inceput ca totul sa se cicatrizeze asa si sa se retraga.
Tin sa cred ca am o foliculita...si acea gaura care era sa fi fost de fapt locul unui fir de par inflamat, cred zic si eu nu sunt medic.
Dar ma repet am sa ma duc si la un control sa vad care este raspunsul exact.
O zi buna si mai astept si alte comentarii sau pareri daca mai aveti., merci frumos.
cred ca este foliculita se intimpla dupa depilare dar pe pretut si par nu sunt foliculi deci nu e foliculita cred ca e fruncul??? oxacilina e buna dar probabil bubita trebuie drenata daca nu are cendinta la vindecare.succes
Buna.am o intrebare.Am foliculita si m-am dat cu diverse creme, dar nu imi trece.Ce alt tratament imi recomandati?Va multumesc.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Bubite mici albe
- 4problema penis> bubite mici albe la baza preputului
- 5de un an mi-au aparut niste bubite pe penis, cum scap de acestea?
- 3daca ma puteti ajuta?
- 2un fel de bubite pe scrot
- 3Am niste bubitze albe in zona genitala mai exact sub capui penisului
- 1Un fel de bubite pe penis (+poza)
- 4Penis bubite mici
- 0dilema, bubite pe penis
- 3Bubite mici sub pielea capului!
- 1probleme genitale barbat
- 0Bubite penis
- 2bube penis de 3-4 ani
- 3Preput rosu cu bubite mici
- 2Brobonele pe penis din care cresc par
- 0Buna ziua. Mi-a apărut acum câteva zile un Cos roșu la baza penisului
- 1Bubite/puncte albe pe penis/testicule
- 0Am o problema în legătură cu penisu meu
- 0Bube pe penis
- 4Salutare! Ajutatima cu un sfat! Ce poate fi așa ceva!?
Mai multe informații despre: bubite pe penis cosul pe penis
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: