Contraceptie dupa avort
Buna ziua,
As avea si eu o intrebare pe tema contraceptiei dupa avort.
Acum 4 saptamani am avut o intrerupere de sarcina, azi am fost la control, iar Dr.mi-a spus ca menstruatia imi va veni peste aprox.3 saptamani. Mi-a prescris contraceptivele VELGYN si a spus ca pot sa incep sa le iau linistita. Asta inseamna ca nu e nevoie sa astept menstruatia si as putea sa le iau chiar de azi ?
va multumesc
As avea si eu o intrebare pe tema contraceptiei dupa avort.
Acum 4 saptamani am avut o intrerupere de sarcina, azi am fost la control, iar Dr.mi-a spus ca menstruatia imi va veni peste aprox.3 saptamani. Mi-a prescris contraceptivele VELGYN si a spus ca pot sa incep sa le iau linistita. Asta inseamna ca nu e nevoie sa astept menstruatia si as putea sa le iau chiar de azi ?
va multumesc
4 comentarii
Nu inteleg totusi de ce atata graba?
De ce nu astepti sa-ti vina menstruatia si sa le iei asa cum scrie pe prospect?
Zau daca dupa un avort mi-ar mai fi gandul la sex o perioada...
De ce nu astepti sa-ti vina menstruatia si sa le iei asa cum scrie pe prospect?
Zau daca dupa un avort mi-ar mai fi gandul la sex o perioada...
corect... tie acum ti e gandul la sex?? corpul este traumatizat...asteapta sa ti vina si incepi din prima zi de menstruatie
Buna ziua.m-ar interesa cat de eficienta ar fi metoda de contraceptie, folosirea simultana a unui spermicid si ejacularea afara ?
Alte subiecte recente din această secțiune: