Contraceptie dupa avort

03-07-2013
Oana081
Nu este medic/terapeut
Oana081
Buna ziua,

As avea si eu o intrebare pe tema contraceptiei dupa avort.
Acum 4 saptamani am avut o intrerupere de sarcina, azi am fost la control, iar Dr.mi-a spus ca menstruatia imi va veni peste aprox.3 saptamani. Mi-a prescris contraceptivele VELGYN si a spus ca pot sa incep sa le iau linistita. Asta inseamna ca nu e nevoie sa astept menstruatia si as putea sa le iau chiar de azi ?

va multumesc
4 comentarii
0
03-07-2013, ora 15:52
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Nu inteleg totusi de ce atata graba?
De ce nu astepti sa-ti vina menstruatia si sa le iei asa cum scrie pe prospect?
Zau daca dupa un avort mi-ar mai fi gandul la sex o perioada...
0
28-07-2013, ora 14:12
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
corect... tie acum ti e gandul la sex?? corpul este traumatizat...asteapta sa ti vina si incepi din prima zi de menstruatie
0
03-08-2013, ora 09:33
andreeakatona1
Nu este medic/terapeut
andreeakatona1
de ce???????????????
0
08-12-2013, ora 17:11
oana 200
Nu este medic/terapeut
oana 200
Buna ziua.m-ar interesa cat de eficienta ar fi metoda de contraceptie, folosirea simultana a unui spermicid si ejacularea afara ?
Adaugă un comentariu / răspuns