Sex neprotejat in a 7-a zi de ciclu..risc de sarcina?
Buna ziua,
As avea o intrebare..cat de mare este riscul sa raman insarcinata daca am facut sex neprotejat in a 7-a zi de menstruatie? Luna aceasta ciclul nu a fost regulat, mi-a venit la 25 de zile, de obicei imi vine la 27-28 de zile.
Nu au trecut inca 24 de ore de la contactul sexual neprotejat. Credeti ca ar trebui sa iau pastila de-a doua zi? Puteti sa imi dati un sfat va rog ? Multumesc mult !
As avea o intrebare..cat de mare este riscul sa raman insarcinata daca am facut sex neprotejat in a 7-a zi de menstruatie? Luna aceasta ciclul nu a fost regulat, mi-a venit la 25 de zile, de obicei imi vine la 27-28 de zile.
Nu au trecut inca 24 de ore de la contactul sexual neprotejat. Credeti ca ar trebui sa iau pastila de-a doua zi? Puteti sa imi dati un sfat va rog ? Multumesc mult !
6 comentarii
Da fuguta si ia de la farmacie test de ovulatie sa vezi daca esti in perioada fertila (putin probabil).
NU lua pastila de a doua zi, este o CRIMA pentru organism!!! Si nu pare ca e cazul.
NU lua pastila de a doua zi, este o CRIMA pentru organism!!! Si nu pare ca e cazul.
Am facut testul de ovulatie si a iesit negativ, ceea ce inseamna ca nu sunt in perioada fertila? adica nu e nici un risc sa raman insarcinata stiind totusi ca spermatozoizii raman in vagin 3-5 zile? multumesc mult pt raspuns
Testul de ovulatie e sensibil, deci nu esti la ovulatie in zilele imediat urmatoare. Spermatozoizii nu supravietuiesc intotdeauna atat de mult, aciditatea locala ii suprima.
Sanatate!
Sanatate!
amandyne=
poate,
zic poate daca intrebai asta, aici., inainte de.
macar ai invatat ceva
iti doresc sa-ti fie bine
poate,
zic poate daca intrebai asta, aici., inainte de.
macar ai invatat ceva
iti doresc sa-ti fie bine
Astazi am mai facut un test de ovulatie si a iesit tot negativ. As vrea totusi pentru linistea mea sufleteasca sa imi confirmati va rog ca nu este necesar sa iau pilula de-a doua zi. Stiu ca pare absurd dar nu este nici o posibilitate sa fi fost la ovulatie in a 7-a zi de ciclu? Va multumesc mult!
NU ai de ce sa iei pilula, daca nu esti in perioada fertila.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Credeți că aș putea fii însărcinată ? Vă rog să îmi răspundeți
- 0Sex in a 4-a zi de pastile, dar nu 100% protejata??
- 1Buna, e posibil sa raman insarcinata?
- 2Virgina însărcinată doar prin contact cu lichidul ejaculat de pe un capac de toaleta?
- 2Sunt însărcinată?
- 1Dereglare sau sarcina ?
- 2Test fals pozitiv?
- 1Sarcină? <0, 5 HCG
- 1Sarcină?
- 2Poți ramane gravida înainte de menstruație??