sarcina gemelara sau nu?

03-06-2014
emman
Nu este medic/terapeut
emman
Buna ziua!!sunt noua pe acest blog...si am intrat si eu sa imi spun problema mea!!!...sunt insarcinata a 2'a oara in 7 saptamani!la 6 sapt...la ecografia transvaginala am vz un singur embrion in toata splendoarea lui!...dorind ink o parere de la un alt ginecolog...am fost aseara...pt ink o parere.si mi'a facut ecografie abdominala la care dansa spune k se vede o sarcina gemelara!!!...si k cel mai sigur se va vedea la ecografie transvaginala!...nevrand sa ii spun k eu am facut eco transvaginal cu cateva zile in urma!!!...se poate modifica embrionul de la o sapt la cealalta?????multumesc...astept raspuns!!
2 comentarii
0
04-06-2014, ora 15:39
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,


Intrucat sarcina este inca mica, exista posibilitatea de a nu se vedea inca de la inceput. Repetarea ecografiei transvaginale va poate da un raspuns mai clar.


O zi placuta!
0
04-06-2014, ora 15:59
emman
Nu este medic/terapeut
emman
Multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns