Infertilitate??? :O

27-06-2015
Andreea Alexandra C
Nu este medic/terapeut
Andreea Alexandra C
Buna ziua! Am 24 de ani si de aprox. 5 luni incerc sa raman insarcinata! Am fost diagnosticata cu metroanexita si medicul mi-a spus deja ca au scazut sansele de a avea un bebe. Ce pot face ca sa am un bebe? Sunt casatorita de 1 an si pana acum 5 luni eu si sotul meu ne-am protejat natural, anticonceptionale n-am luat niciodata. Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
07-07-2015, ora 10:44
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Un consult amanuntit va preciza daca mai sunt si alte probleme de sanatate.
Metroanexita se trateaza.Astfel, sansele de a avea copii vor creste.
Medicul dvs.curant va indica se investigatii suplimentare sunt necesare ptr.dvs., resoectiv partenerul dvs.
0
24-08-2015, ora 17:42
Andreea Alexandra C
Nu este medic/terapeut
Andreea Alexandra C
Mi am facut testul Papanicolau si alte analize si au iesit bune. Inca nu am reusit sa raman insarcinata. :( Am urmat tratamentul dat la acel moment, dar bebele nu vrea sa vina. In afara de metroanexita, alte probleme nu sunt...ce as putea face ca sa am un bebelus? :((
Adaugă un comentariu / răspuns