Sunt speriata.. Sunt însărcinată dacă menstruaţia mi-a întârziat 10 zile?

12-01-2016
Asdfghj1209
Nu este medic/terapeut
Asdfghj1209
Bună-ziua! Doresc să mă ajutaţi şi pe mine. Am o mare nelămurire. Menstruaţie trebuia să vină pe 2 ianuarie şi deja a întârziat 10 zile. Pe data de 1 ianuarie am decis cu prietenul meu să ne 'jucăm' şi ne-am atins în zonele intime. La un moment dat, a ieşit din penisul lui lichidul seminal şi am pus mâna pe el amândoi. El s-a şters de lichid pe piele, mâna era complet uscată, dar după o perioadă de timp m-a atins cu degetele şi mi-a băgat unul dintre ele în vagin. Sunt foarte speriată. Există posibilitatea să fi rămas însărcinată? Sau întârzierea menstruaţiei se datorează altor cauze? Sunt virgină şi nu s-a întâmplat nimic altceva. Nici măcar nu a ejaculat. Vă rog să răspundeţi fără ironie. Chiar nu ştiu ce se întâmplă.
6 comentarii
0
12-01-2016, ora 19:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Vedeti amandoi filmul:

Sexul in afara Casatoriei are un pret ! - Recomandat si Adolescentilor
-*

Nu cred ca sunteti insarcinata.

(*modificat de admin)
0
12-01-2016, ora 21:17
Asdfghj1209
Nu este medic/terapeut
Asdfghj1209
Vă rog mult, ajutaţi-mă şi răspundeţi-mi.
0
12-01-2016, ora 21:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca cineva ramane insarcinata nu are de unde sa stie daca e sa nu insarcinata decat daca isi face test de sarcina de la farmacie sau test de sange la 3 saptamani dupa momentul in care a avut loc conceptia.

99, 99 % NU sunteti insarcinata.
0
12-01-2016, ora 22:56
Kndti29
Nu este medic/terapeut
Kndti29
E doar de la stres sau o schimbare de rutina.Ori ai racit jos. Nu te speria nu are cum sa ti se intample asa ceva altii se chinuie prin penetrare sa faca copii de nu stiu cate ori si nu intra niciun spermatozoid si ramai tu insarcinata de la un lichid care nici macar nu ti-a intrat in vagin?Eu zic sa te linistesti si sa mai astepti inca 10-15 zile.
0
13-01-2016, ora 00:47
Asdfghj1209
Nu este medic/terapeut
Asdfghj1209
Vă mulţumesc din suflet pentru răspunsuri şi ajutor. Aveam nevoie de certitudinea altor persoane pentru a mă linişti.
0
05-02-2016, ora 19:31
MihaaaaIonee
Nu este medic/terapeut
MihaaaaIonee
Buna. Pana la urma ti-a venit ciclul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul