Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 212421252126 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
18-06-2016, ora 10:09
AnyzG
Nu este medic/terapeut
AnyzG
@mamitizca eu sunt cantareata si pe langa cantatul weekend de weekend mai si dansez ca nu pot fi stana de piatra. De-asta mi-e teama ca luni am operatia si sambata merg sa incant oamenii
0
18-06-2016, ora 10:12
AnyzG
Nu este medic/terapeut
AnyzG
@roxy13t asta-i de bine atunci, o sa mai intreb doctorul o data. El a spus ca atata timp cat nu ridic bratele e ok.
0
18-06-2016, ora 10:15
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Anyzg, da, cel mai bun răspuns il vei avea de la dr tau, asa e cel mai safe!
0
18-06-2016, ora 11:02
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
Marmaris, puneți o plapumă împăturita sau o perna mai mare sub genunchi, e foarte relaxant dormi mai bine, poți pune perne și sub coate. Încearcă sa te pui în pat când îți este cel mai somn.
0
18-06-2016, ora 11:04
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
WOW, ASPASSIA, ce pozaaa! Esti su- per- ba!!!
0
18-06-2016, ora 11:38
Felly T
Nu este medic/terapeut
Felly T
Multumesc pt raspunsuri, fetele! Vio F, eu vad tot poza ta veche la profil, o asteptam cu nerabdare pe cea noua
0
18-06-2016, ora 11:43
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
anzyg, sincer, nu cred ca ai sa poti canta sambata in cazul in care te operezi luni, nu ai nici macar o saptamana de la operatie. Daca o sa-ti puna tub de ala la anestezie (nu stiu daca asa e peste tot, am fost operata o singura data in viata mea :)) și mi-au pus și tub in timpul operatiei) sunt mari sansele sa și ragusesti, sa nu poti vorbi ft tare, sa te doara gatul și daca vrei sa vorbesti mai tare o sa resimti durere la piept. Plus ca depui efort in timp ce canti și o sa vezi ca o sa ramai fara aer mult mai repede ca alte dati. Cel putin spun din experienta mea, am iesit un pic sa ma plimb a 5a zi dupa operatie și dupa 2 min de mers incet deja gafaiam și ramasesem fara aer. Recuperarea e anevoioasa..trebuie sa te menajezi cumva..
Repet, eu spun din experienta mea..dar trebuie sa iei in calcul toate chestiile astea marunte ca sa iti fie bine pe urma. Numai bine!

Aspassia ai niste sani superbi! Sa-i stapanesti sanatoasa!
0
18-06-2016, ora 11:51
AnyzG
Nu este medic/terapeut
AnyzG
Panda, multumesc!
0
18-06-2016, ora 12:11
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
Vă mulțumesc fetelor
0
18-06-2016, ora 12:45
Andrea1985
Nu este medic/terapeut
Andrea1985
Eu m-am gândit la 80 pt ca am bustiera la mărimea asta, sutien încă nu mi-am cumpărat.
0
18-06-2016, ora 12:45
Oanacriss
Nu este medic/terapeut
Oanacriss
Multumesc pt raspuns Mamy3, oricum 1 an 2 sigur mai astept...onutza cum mai esti? ai fost la consult? sper ca esti bine :*
0
18-06-2016, ora 12:48
Felly T
Nu este medic/terapeut
Felly T
Toate v-ati schimbat pozele de profil? Sunteti superbe toate! Abia astept si eu, AMR 5 zile
0
18-06-2016, ora 12:53
Andrea1985
Nu este medic/terapeut
Andrea1985
Fetelor va întreb si eu ceva va rog, azi la muncă am depus un pic efort si sânul stâng s-a inflamat puțin (am 18 zile declarat Op)ar trebui da îmi fac griji?si de când mi-a scos atele m-am dezinfectat si m-am dat cu crema de gălbenele dar văd ca s-a înroșit...Off am emoții.Mersi frumos!
0
18-06-2016, ora 13:54
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
E normal sa se mai inflamează la efort, ăsta dacă nu ai făcut o mișcare brusca sau greșită Da bănuiesc ca simțeai pe loc
0
18-06-2016, ora 15:01
Andrea1985
Nu este medic/terapeut
Andrea1985
Ms Aspassia o sa am mai mare grijă in viitor.
0
18-06-2016, ora 18:18
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Anzyb nu vei putea canta la 5 zile de la operstie, abia respiri sacadat, nu poti respira normal dar sa Cânți... Eu cred ca va fi imposibil.
0
18-06-2016, ora 18:20
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Andreea 1985 si dupa mai multe luni la un efort susținut se mai pot inflama, dar stai lunistita nu pățești nimic, oricum mai bine prevenim anumite lucruri.
0
18-06-2016, ora 18:21
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Dana Vlad vei ajunge sigur la cupaD, iti vei păstra 75 si cupa D
0
18-06-2016, ora 19:52
Andrea1985
Nu este medic/terapeut
Andrea1985
Ms Chanell m-ai liniștit azi am fost tare stresată cu sânii mai ales ca cel stâng nu a fost mai deloc inflamat pana acum.
0
18-06-2016, ora 20:05
Marmaris
Nu este medic/terapeut
Marmaris
Fetelor, la cat timp dupa op incepi sa ti simti sanii in partea de jos? Sus, ii simt, dar unde este taietura, deloc, e doar cv ca o senzatie ciudata cand dau cu crema pe cicatrici..
0
18-06-2016, ora 20:06
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
Eu nici acum nu simt partea de jos in totalitate..
0
18-06-2016, ora 20:26
Miruna31
Nu este medic/terapeut
Miruna31
Eu astazi am 1 luna de la operatie si inca sunt destul de tari si amortiti..
0
19-06-2016, ora 21:09
Marmaris
Nu este medic/terapeut
Marmaris
Mai am si eu 6 zile si fac o luna:) deci pana la urma dureaza 1 an mai mult sau mai putin pana ne vom simti sanii normali..ce ma bucura este ca durerile din sani parca s au mai atenuat, insa sunt la fel de amortiti si usor deformati, probabil pana vor incepe sa se aseze, cum a spus medicul..insa cu siguranta nu voi renunta la bustiere inca o luna..
0
19-06-2016, ora 21:40
Miruna31
Nu este medic/terapeut
Miruna31
Eu in privinta durerilor sunt norocoasa!! Nu am avut decat in primele 3 zile..apoi doar dimineata cand ma trezeam.. Dar intr-adevar, o sa dureze mult timp pana ne vom simtii sanii..
0
19-06-2016, ora 09:15
Roxy13t
Nu este medic/terapeut
Roxy13t
Cat timp trebuie purtata bustiera? Am auzit tot felul de variante: 1 luna, 2 luni, 3 luni.
0
19-06-2016, ora 09:44
Mamy3
Nu este medic/terapeut
Mamy3
Roxy13t, bustiera o sa o porti asa cum iti recomanda doctorul tau si aici sunt diferente foarte mari, asa cum ai observat si tu. Doctorul meu, dupa 3 sapt mi-a zis sa o port doar noapte-12 ore din 24, apoi de la 6 saptamani sa nu o mai port deloc, doar atunci cand fac sport.
Eu plec la mare sambata viitoare, voi avea fix 2 luni de la operatie, iar doctorul a zis ca e in regula, doar sa protejez bine taieturile. Asa ca tu la 3 luni e si mai bine.
Atunci cand vei fi domnisoara de onoare, la 3 saptamani poti sta fara bustiera, dar sfatul meu, din experienta proprie, este sa incerci cu 3 zile inainte sa stai cate putin fara bustiera, pt ca sa te obisnuiesti. Primele zile fara bustiera te vor durea sanii, spatele, vei fi mai obosita, iti dai seama ca nu mai e acea sustinere. De aceea iti spun, ca sa fii pregatita in acea zi si sa te poti distra fara probleme.
Felicitari pt casatorie si pt ca ai ales sa fii o mireasa frumoasa si cu multa incredere in ea.
0
19-06-2016, ora 10:14
Roxy13t
Nu este medic/terapeut
Roxy13t
Deci acum tu nu mai porti bustiera pe timp de zi?
Cu ce o sa o inlocuiesti? Bustiera normala sau sutien fara sarma?
Inainte cu 3 zile de nunta aceea oare cat timp sa stau fara bustiera? 1h pe zi sau cat simt ca pot?
Si eu merg dupa 3 luni de la operatie in concediu la soare si aveam putine emotii, sper sa fie totul ok.
0
19-06-2016, ora 10:42
Mamy3
Nu este medic/terapeut
Mamy3
Eu acum teoretic nu ar mai trebui sa port deloc bustiera nici ziua nici noaptea, de la 6 saptamani. Dar am inceput sa o pun iar noaptea pt ca ma simt mai bine cu ea cand dprm pe o parte, imi tine mai bine sanii.
La inceput stai 3-4 ore, apoi mai mult. Eu a treia zi am fost ok fara bustiera 12 ore. Poate tie iti va fi mai usor decat mie, dar am vrut sa stii ca este posibilitatea sa nu poti sta multe ore fara bustiera din prima si ca sa fii sigura mai bine o iei treptat.
0
19-06-2016, ora 11:25
Evelyn_diana
Nu este medic/terapeut
Evelyn_diana
Fetelor la cate saptamani dupa operatie poti dormi pe o parte?La solar ma pot duce?Eu am 6 saptamani.
0
19-06-2016, ora 11:42
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
Evelin dr nostru pe o parte spune ca după 6 săptămânii deci poți sigur, eu nu am putut din prima stăteam mult pana îmi găseam poziția și pana la urma tot pe spate mă puneam, după o săptămână am reușit sa dorm confortabil pe o parte, poate tu te poți obișnui din prima. La solar eu zic sa mai aștepți pana la 2 luni, cicatricele Bine acoperite. Pupici
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 212421252126 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.