imi este tare frica sa nu fie o sarcina

08-09-2016
kgjfkgf
Nu este medic/terapeut
kgjfkgf
... as fi recunoscatoare daca m ati ajuta!!
eu si prietenul meu ne am masturbat reciproc...el nu a ejaculat si sustine ca nici nu a elibertat acel lichid pre. a existat o tentativa de introducre..dar de 1cm cel mult...
am avut ultima menstruatie in iulie la sfarsit..este sept si imi este tare frica sa nu fie o sarcina.
precizez ca in luna august...am avut niste mancarimi in zona vaginala, roseata si mici bubite...
este posibil ca in timpul masturbarii sa ma fi ranit-zgariat? si sa fi facut vreo infectie si acesta sa fie motivul intarzierii ciclului! multumesc
2 comentarii
0
09-09-2016, ora 07:01
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa efectuati un test de sarcina deoarece in cazul in care exista penetrare chiar si la nivel superficial exista posibilitatea sa ramaneti insarcinata in cazul in care nu va protejati

Echipa Medicala Marie Stopes
0
12-09-2016, ora 19:46
kgjfkgf
Nu este medic/terapeut
kgjfkgf
l am efectuat este negativ, iar mensteuatia nu a venit ceea ce inseamna ca este o intarziere de vreo 11-12 zile
Adaugă un comentariu / răspuns