Nu mi-a mai venit de 5 luni
Buna am 23 de ani si sunt casatorita. De cand ma stiu am avut ciclu menstrual neregulat, insa acum nu mi-a mai venit de 5 luni. Am facut 3 teste de sarcina, dar au iesit negative. Despre ce ar putea fi vorba.
3 comentarii
Buna ziua,
va recomandam sa consultati un medic specialist in obstetrica ginecologie si un endocrinology pentru a avea un diagnostic correct; poate fi o dereglare hormonala care se poate remedia sub tratament, mergeti la medic nu urmati sfaturi oferite pe internet, problemele desi pot fi asemanatoare ca simptome, cauzele pot fi diferite
Va multumim pentru increderea acordata clinicii Marie Stopes.
va recomandam sa consultati un medic specialist in obstetrica ginecologie si un endocrinology pentru a avea un diagnostic correct; poate fi o dereglare hormonala care se poate remedia sub tratament, mergeti la medic nu urmati sfaturi oferite pe internet, problemele desi pot fi asemanatoare ca simptome, cauzele pot fi diferite
Va multumim pentru increderea acordata clinicii Marie Stopes.
Cel mai probabil nu ati ovulat si menstra o puteti declansa cu progesteron (Duphaston de exemplu 5 zile cate 2cp/zi)! Mergeti apoi la consult sa aflati daca aveti ovare micropolichsitice care adesea nu ovuleaza.
Azi am fost la laborator si am facut o analiza de sange. Mentionez ca sunt in Franta. Acuma am fost dupa rezultat.
615, 8 mUI/mL
Sunt insarcinata?
615, 8 mUI/mL
Sunt insarcinata?
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Fertilizare in vitro
- 0Adoptia
- 0A ajutat Profecund pe cineva?
- 1Ejaculare in interior la ovulație = sarcina????
- 1Lipsa menstruatie de 7 luni, îmi doresc un bebe! Sunt disperata!
- 0Histerosonografie Fertilitate 2023
- 2Pot ramane insarcinata daca sotul meu are fimoza?
- 1Vreau un copil după trei ani de alăptat și am in total 4 copii
- 1Spermograma
- 0Nu rămân insarcinata