stafilococ auriu la fetita de 5 ani jumate
buna ziua sunt din Buftea si am o fetita de 5 ani si jumatat si i-am facut un exudat faringinal si i s-a depistat un stafilococ auriu cu rare colonii - cultura fungi negativa am inceput un tratament cu unasyn dar asi vrea sa stiu totusi cat de grav este acest diagnostic.
va rog foarte mult sa-mi raspundeti.
va rog foarte mult sa-mi raspundeti.
3 comentarii
stafilococul auriu e destul de "nenorocit"(ca sa zic asa).Se ia destul de usor si destul de rezistent la antibiotic.Sper ca medicul ti-a dat antibioticul dupa antibiograma.Daca ia antibiotic, fetita ta il poate steriliza(distruge)sau poate ramane purtator sanatos.
VA MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU RASPUNS
nu ai pt ce!Sarbatori fericite si sa auzim de bine!:-)
Alte subiecte recente din această secțiune: