Implant silicon sani
Primele zile e mai greu, va fi mai usor apoi
eu m am ridicat singura la 1 saptamana si jumatate
Eu din prima zi m-am ridicat singura. Dorm mai ridicata cu perne..si ma ridic numai din abdomen, nu folosesc mainile.
Din prima zi ma ridic singura.Si la mine e a 4a zi.Dar nu stau culcata de tot..cu multe perne asa..Pe mine nu ma doare, e o presiune asa si se intaresc cand stau in picioare..dar nu e durere.Va fi bine...La fiecare e cate ceva..Rabdare..
Buna fetelor. Am si eu o curiozitate. Am 93 circumferinta sani si 73 sub sani. Aveti idee ce marime ar fi? Mi se par mici. Am 400 mentor, iar inainte purtam 75 B cu push up... acum am inteles doar sutiene simple si eventual dupa saptamana 14?
Multumec pentru raspunsuri. Mai sunt pe forum fete care au implantul sub glanda? Are cineva Motiva? Sunteti multumite?
Buna fetelor! Azi am fost și eu la control la cj la medicul Ivan ovidiu și in data de 3 Iunie merg la operatie o să-mi pun implant de 500 g anatomic !Mai are cineva așa gramaj și așa model ? Va multumesc pt răspuns!
Abiana - taieturile le simt de cand m-am trezit din anestezie (durere, intepaturi si tot ce au mai descris fetele mai sus). Acum la 3 saptamani si cateva zile nu ma mai dor dar ma mananca fff tare.
Mony - din prima zi m-am ridicat singura din abdomen. Daca ajungeam din greseala prea culcata nu reuseam singura (am evitat sa stau asa deoarece ma durea ffff tare spatele). Cu cat te mobilizezi mai repede cu atat te refaci mai repede. Poate nu am inteles eu bine dar nu poti sa stai deloc in picioare?
Mony - din prima zi m-am ridicat singura din abdomen. Daca ajungeam din greseala prea culcata nu reuseam singura (am evitat sa stau asa deoarece ma durea ffff tare spatele). Cu cat te mobilizezi mai repede cu atat te refaci mai repede. Poate nu am inteles eu bine dar nu poti sa stai deloc in picioare?
Buna seara. S-a mai operat cineva la dr. Rachad Hassan ?
Buna fetelor! Ma intereseaza foarte tare experienta fetelor care au avut intervenita cu domnul doctor Andrei Martin din Cluj-Napoca. Nu as vrea sa ma deplasez in alt oras, iar putinele poze afisate pe siteul dansului sunt cel mai aproape de ceea ce imi doresc eu: implanturi cu aspect cat mai natural. E cineva care a facut interventia cu dansul? Multumesc :)
Va Multumesc din suflet pt răspunsuri ! Stau F putin in picioare pt ca simt presiunea prea puternica si am impresia ca bubuie:))
Mony 96 dupa 3 sapt am putut dormi intro parte.Dupa ce treci pragul asta o sa treaca si durerile de spate si tot.Eu acum am 6 sapt si uit ca am sani pusi, nu mai am nici o durere nici o presiune dar totusi nu fortez.
Draculina, eu sunt programata in mai la operatie la dr. IVAN. Implant de 400 ml rotund. Tu ce marca ai ales? Implantul ti-l va pune submuscular sau subglandular?
MihaDmn eu sunt cel mai recent operata la Rachad pe 27.03..si mai sunt multe fete pe forum operate la el.
Mony96..si eu simt presiune dar nu durere...dar nu e ok sa stai numai in pat, te refeci mai repede daca faci miscare...bine nu effort, nu forta..mainile..dar macar sa te plimbi..
Da am inceput sa ma mai plimb, o iau razna numai pe spate..
Crisu nu te dor sanii daca dormi pe o parte? Eu dorm ce dorm pe o parte dar cand ma pun pe spate ma dor sanii, simt o presiune uriasa
Luiza nu mai am.absolut nici p durere sau presiune la momentul asta.Nici dimineata nu ma.mai dor.Primele 2 sapt au fost crunte pt mine, ma dureau si sanii si spatele.Dar acum sunt nu mai am.nici un fel de discomfort.Dorm super pe o parte simt si eu ca ma.odihnesc.
Eu am 4 sapt si inca nu dorm pe o parte. Stau cate 30 dar ma intorc pe spate
Depinde de fiecare ryanna, eu de obicei imi revin repede, nu stau sa bolesc.La o sapt dupa cezariana frecam covoare in curte si verisoara mea care a nascut cu 2 sapt inaintea mea tot cezariana inca avea dureri ft mari.Fiecare avem ritmul nostru de vindecare si acomodare cu baloanele.Oricum 2 sapt am fst si eu rau, ma dureau toatea alea, oboseam, ma simteam sfarsita asa.
Crisu la mine e psihic:)) prima zi cand am ajuns acasa, m-am chinuit 30 min sa ma ridic din pat. Am ramas traumatizata:)) si de atunci tre' sa fiu 100 % sigura ca ma pot ridica din pozitia in care ma pun
Am inceput de 2 zile sa stau pe lateral dar inca imi e frica. Nu am dureri.
Fetele care aveti copii, dupa cat timp ati inceput sa ii ridicati? Ieri, fetita mea (12 kg) a cazut si fara sa ma gandesc am ridicat-o. Nu am simtit dureri sau altceva.
Stiu ca la primul consult a spus doctorul ca la cele cu spuma pot incepe dupa 3 saptamani sa ridic, iar la cele fara spuma dupa 6 sapt. Eu am cu spuma - 3 sapt si 4 zile.
Fetele care aveti copii, dupa cat timp ati inceput sa ii ridicati? Ieri, fetita mea (12 kg) a cazut si fara sa ma gandesc am ridicat-o. Nu am simtit dureri sau altceva.
Stiu ca la primul consult a spus doctorul ca la cele cu spuma pot incepe dupa 3 saptamani sa ridic, iar la cele fara spuma dupa 6 sapt. Eu am cu spuma - 3 sapt si 4 zile.
Hello fetele, într-un final m-am operat si eu, am 4 zile de la operatie, si deja is ceva mai bine. La sânul stâng simt/aud asa ceva de la silicon dar oricât m-am gândit nu as ști cum sa va explic cam ce ar fi, sper doar sa fie totul in regula pentru ca din primele zile am mers putin pe jos, am putut sa mi folosesc mâinile tot dar nu forțat clar si sper sa nu fi influențat cumva toate astea. Eu am mers pe rotund 380 si desi toata lumea spune ca is suficiente si arata ok mi se par mici :))) trecând de primele dureri care au fost groaznice acuma ma bucur foarte mult ca am făcut asta :)
Danielle 14 recuperare usoara.Ai profilul privat si nu iti vedem.poza daca ai pus. Chiar sunt curioasa arata 380 pe rotund.Eu am 350 si mi se par mici
Andramargareta și eu sunt operata la Cluj dar la dr Maximilian Muntean.Nu pot sa spun ca am văzut multe poze la el dar pot spune din tot sufletul ca sunt foarte mulțumită.Eu am implant +lifting, motiva 335, pornind de la cupa 75 c cu push-up.Sunt exact cum mi-am dorit, ridicați plini aspect natural și linia decolteului vizibila :)))) Sunt mai mulți medici la Cluj așa ca eu te sfătuiesc sa mergi la consultație măcar la 2-3.Eu așa am făcut iar cu dr Max am comunicat cel mai bine
Am 5 săptămâni de la operație dar momentan dorm pe spate.Ma trezesc uneori ca sunt aproape pe o parte și ma întorc pe spate.Azi noapte m-a trezit soțu ca era sa ma întorc iar :))))).Eu având si lifting probabil de aceea încă ma deranjează sau e mai mult “frica” de a nu strica ceva atât de dorit și atât de superb :)))))
Crisu29 multumesc, acuma am modificat profilul, doar poza asta o am, este facuta dupa ce m-am trezit din anestezie, mie mi se par mici desi prietena mea spune că nu s mici deloc, oricum mai mari din pacate a zis doctorul ca nu imi pune dar oricum sunt foarte mulțumită de ei
Crisu29, ai niște sani frumoși, nu sunt mici deloc!
Daniell, nici ai tai nu sunt mici, se vor mai aseza pe parcurs. Recuperare usoara!
Daniell, nici ai tai nu sunt mici, se vor mai aseza pe parcurs. Recuperare usoara!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 7micsorare de sani.. exista riscuri?
- 7Rog parerea unui medic: operata de nodul mamar care se pare ca a fost canceros
- 36chirurg bun timisoara pt. san
- 9ajutor! rani la sani de la alaptare
- 24am luat un extract de marar pentru cresterea sanilor
- 3anticonceptionale ajuta la dezvoltarea sanilor?
- 1Dr. Cristian Nitescu vs Dr. Carmen Giuglea (implant mamar)
- 7cancer am aflat ieri
- 9va rog, un raspuns la nodul la sanul stang
- 2cresterea rapida a sanilor
- 5cum sa-mi cresc sanii?
- 0pastilele push-up influenteaza un test de sarcina?
- 3Durere la sâni, help
- 11Implant cu silicon
- 1Rinoplastie+schimb implant mamar
- 1Buna fetele, ajutati ma cu o parere va rog - marire la sani
- 0Stan Vitalie da sau nu?
Mai multe informații despre: Sanii Chirurgia estetica Estetica sanilor Marirea sanilor Implanturile mamare mastopexia proteza de san sani tuberosi
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: