radiografie pulmonara cu pata mare alba
Azi am facut X Rayla plamani, plamanul drep este curat iar cel stang are o pata mare alba atat am vazut mi au zis ca in 5 zile voi afla exact sunt in uk 2 doctori mi au ascultat plamani pana sa fac x ray si au spus ca 100% nu am cancer..atat am putut vedea o pata mai mare la plamanul stang poate fii altceva de cat, cancer ?
1 comentarii
Bună ziua! Opacitatea pe radiografie poate fi și o pneumonie lobară sau un abces pulmonar. Depinde de mai multe caracteristici ale acesteia. Puteți face un CT toracic pentru a exclude cauza neoplazică. Prin auscultație pulmonară nu se poate exclude cancerul. Ce alte simptome aveți? Sunteți fumător? Ați scăzut în greutate? Aștept să răspundeți la aceste întrebări. O zi liniștită!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Radiografie - sindrom interstitial ?
- 1nodul la plămân
- 1rezultat radiografie pulmonară
- 11Radiografie pulmonara
- 1Ce inseamna "CH" la rezultatul Rx.Toracic?
- 1Examinare radiografie pulmonara
- 3Radiografie pulmonara
- 2Radiografie toracica
- 1Buletin radiologic, barbat, 30 ani
- 0Durere in zona plamanului drept
- 0Interpretare radiografie pulmonara
- 0Rezultat film plamâni
- 0Opacitate nodulara suprapusa arcului costal posterior drept, de 9mm
- 0Radiografie toracica
- 0Ajutor interpretare RX pulmonara
- 0Radiografie pulmonara
- 1Parere Radiografie la plamani
- 1interstitiu pulmonar accentuat bilateral?
Mai multe informații despre: Radiografia pulmonara
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: