Gastrita si usturime gat
buna seara, de un an am gastritra si nu mi-a trecut, am slabit 25 kg, tin regim, am luat antiacide
si tot nimica, am facut ecografie totul normal, doar o dischinezie biliara, am facut endoscopie
esofag normal si iara stomac "gastrita" si ceva polip asa a spus doctorul dupa
investigare si ca in trecut am suferit cu duodenul, am luat si pantoprazol acu iau gaviscon si tot nu-mi trece, vreau sa mentionez
ca durere nu am la stomac doar daca mananc mai mult ci simt o usturime in gat, am fost la ORL
si mi-a gasit faringita cronica dar mi-a spus ca este de la esofag dar la esofag nu mi-a gasit
nimica(endoscopia), mai precis de la marul lui adam
in jos o simt pe tot parcursul zilei, mai mult seara, mai putin o ora-doua dupa ce ma trezesc...si mai accentuata usturimea cand mananc ceva ce nu face bine stomacului, gastrita se manifesta si cu usturime la gat?nu stiu ce sa mai fac cum am spus de un an tot nu-mi trece...
endoscopia fisa:ESOFAG:normal
STOMAC: mucoasa in ansamblu congestitiva, pilor beant
DUODEN:bulb duodenal deformat, D2 normal
si tot nimica, am facut ecografie totul normal, doar o dischinezie biliara, am facut endoscopie
esofag normal si iara stomac "gastrita" si ceva polip asa a spus doctorul dupa
investigare si ca in trecut am suferit cu duodenul, am luat si pantoprazol acu iau gaviscon si tot nu-mi trece, vreau sa mentionez
ca durere nu am la stomac doar daca mananc mai mult ci simt o usturime in gat, am fost la ORL
si mi-a gasit faringita cronica dar mi-a spus ca este de la esofag dar la esofag nu mi-a gasit
nimica(endoscopia), mai precis de la marul lui adam
in jos o simt pe tot parcursul zilei, mai mult seara, mai putin o ora-doua dupa ce ma trezesc...si mai accentuata usturimea cand mananc ceva ce nu face bine stomacului, gastrita se manifesta si cu usturime la gat?nu stiu ce sa mai fac cum am spus de un an tot nu-mi trece...
endoscopia fisa:ESOFAG:normal
STOMAC: mucoasa in ansamblu congestitiva, pilor beant
DUODEN:bulb duodenal deformat, D2 normal
3 comentarii
Si eu ma lupt cu o gastrita de mai mult timp, dar de vreo șase luni s-a cam agravat, am avut un accident de masina si m-am speriat foarte tare, fapt pentru care am ajuns la psihiatrie.Am facut doua endoscopii unde rezultatul a fost de gastrita dar medicii în afara de tratamentul prescris de ei adică cu nexium si meteospasmyl mi-au recomandat și ei consult psihiatric.Acum nu stiu sa mai fac diferenta
Nu am terminat de scris tot ce am vrut, parca ar fi o limită de cuvinte.
Buna..asa se manifesta gastrita..irita si gatul..si eu am prob asta..iau omeprazol..si tin regim..
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Se face sport cand ai gastrita?
- 10faringita sau amigdalita
- 7ulei de masline expirat
- 7e o tulburare psihica sau emotionala?
- 8scaun putin decolorat
- 0Candidoza bucala si faringiana
- 13Deviatie de sept sau altceva?
- 6Problema cu amigdale neinflamate
- 12Am o gastrita pentru care am primit o sumedenie de medicamente
- 16faringita granuloasa
- 4Simptome multiple faringe-lueta-limba
- 31Gastrita difuza care nu se vindeca
- 0Faringita si ganglionii limfatici usor umflati
- 3Arsuri pe gat
- 3Gastrita usoara, aspect mozaicat, hiperemie, pangastrita eritematoasa, cu pliuri suple
- 0Cum m am refacut dupa gastrita
- 4Faringita-laringita, inca simt o durere in gat, seara cand e rece afara ma sageata in cap
- 0Gastrită sau Reflux gastroesofagian
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
