Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 312431253126 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
18-07-2019, ora 09:04
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Si eu am o nastere de 16 ore de travaliu fara epidurala. Sper sa imi fie ok. De vreo 2 ani ma tot gândeam sa fac pasul acesta dar anul acesta m-am hotarat. Si bineinteles va urmăresc de atunci. Am citit toate paginile acestui forum :))
0
18-07-2019, ora 09:38
Draculina
Nu este medic/terapeut
Draculina
Te înțeleg perfect... și eu am avut emoti chiar și durere de cap in ziua operației dar a trecut totul !Stai linistita ca o sa fie bine! Cât despre lucru eu la 2 săptămâni am făcut de toate dar nu am ridicat mai mult de 2 kg! Multă bafta! Și recuperare ușoară !
0
18-07-2019, ora 10:03
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Va multumesc frumos pt susținere. Oricum datorita vouă am luat decizia. Poate daca nu exista forumul acesta mai amânam operatia.
0
18-07-2019, ora 10:41
Chihuahua
Nu este medic/terapeut
Chihuahua
Buna timea87 eu m-am intors la munca dupa 3 saptmani, nu ridic ceva greu, inca ma menajez.
Succes, si treaba cu emotiile, stiu cum este, eu de frica si emotii inainte de operatie cu juma de ora, am crezut ca o sa lesin pe.acolo.oricum eu is f fricoasa.
Pupici
0
18-07-2019, ora 10:49
Miky08
Nu este medic/terapeut
Miky08
Buna fetelor am si eu o intrebare, dupa cat timp m-as putea duce la solar ?
0
18-07-2019, ora 13:03
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Mie nu imi este frica de anestezie. Am alte operații cu anestezie generala. Imi este frica de dupa anestezie. De dureri. Dacă am sa ma descurc. Sa imi revin într-o lună sa nu imi pierd serviciul. Chestii de genul imi umbla in cap.
0
18-07-2019, ora 14:24
ruxi.pop
Nu este medic/terapeut
ruxi.pop
Ti se vor prescrie pastile pentru perioada post operatorie. Eu am luat doreta..sunt mai puternice, dar te scapa de dureri. Doar primele zile e mai greu, apoi trec, intr o lună vei fi ca noua!
0
18-07-2019, ora 15:06
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Va multumesc. O sa va tin la curent. În data de 6 august ma operez la sibiu
1
18-07-2019, ora 16:03
CaMy4
Nu este medic/terapeut
CaMy4
Alexina, mercic ! O sa mi fac si eu o eco sa mi se ia piticul de pe creier :), sau.mai multi pitici :)))
Oricum nu stiu dc dar cred ca voi purta sutien pe veci, sunt mult prea grei si nu le suport deloc greutatea :(
0
18-07-2019, ora 19:29
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Camy si eu am problema asta, cum stau mai mult fara sutien cum incepe sa ma doara sub sani, la cicatrici, ca si cum e implantul prea greu. ciudat e ca ma doare doar dreptul, stangul nu mi a facut probleme nici in primele zile
0
18-07-2019, ora 19:48
Lia92
Nu este medic/terapeut
Lia92
Aceeași problema și la mn..ma jenează un sân câteodată, la cicatrice când stau fără sutien..un disconfort așa..
0
18-07-2019, ora 20:06
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
posibil sa ne fi ramas niste fire pe acolo, am inteles ca unele fire se topesc pana la un an
0
19-07-2019, ora 21:59
alexinna
Nu este medic/terapeut
alexinna
Mie dr mi a zis foarte rapid ca pot renunta la bustiera, totusi le mai folosesc si acum pe cele medicale de gr 1, cand fac sport. Mi se pare cel mai safe.
Btw vreau sa va zic ca pana pe la 4-5 luni ma dureau sanii de la schimbarea sustinerii. Cand puneam bustiera ma dureau...daca stateam cu ea si o reluam in uz incepeam sa ma simt ft bine; exact acelasi lucru cand stateam fara.
Acum cu sutienele, ma dereanjza la inceput, dupa care nu mai vreau sa ma dezlipesc de ele. Rabdare si oricum...lucrurile nu vor mai fi la fel...probabil. Avem ceva strain in interior, dar incercati sa va bucurati de efectul frumos al decolteului.
0
19-07-2019, ora 05:01
Desiree10
Nu este medic/terapeut
Desiree10
Si eu am aceeași problema ca si voi, fetelor, cand stau mai mult timp fara sutien. Am 5 luni de la operatie si inca ma mai doare stangul. Cred ca durerile sunt normale pana la refacerea completa. Este totusi o oeratie. Acum si cu chistul... sunt si mai stresata!
0
19-07-2019, ora 09:46
Ami_Anca
Nu este medic/terapeut
Ami_Anca
Si eu mai am dureri la dreptul dar mi s-a zis la eco ca a fost fortat muschiul la operatie.
0
19-07-2019, ora 13:02
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Voi cum v-ati simtit cand v-ati trezit din anestezie si v-ati vazut cu sani?
1
19-07-2019, ora 13:54
CaMy4
Nu este medic/terapeut
CaMy4
Acum parca m am mai linistit cand vad ca nu sunt singura cu simptomele astea, probabil este doar perioada de vindecare. Oricum m am programat pe 22 la eco, asa poate mai scad din ritmul tahicardiei :)))
0
19-07-2019, ora 16:39
Desiree10
Nu este medic/terapeut
Desiree10
Timeea, vei fi atât de încântată, încât toate durerile sau disconfortul vor dispărea, le vei da uitării! Mie asa mi s a întâmplat! Am fost cea mai fericită!!! Curaj!!!
0
19-07-2019, ora 17:24
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Mersi chiar am nevoie !
0
19-07-2019, ora 17:32
Ami_Anca
Nu este medic/terapeut
Ami_Anca
Timeea crede -ma am fost asa speriata inainte de operatie dar acum imi vine sa rad, maine m-as duce din nou, uiti tot
0
19-07-2019, ora 17:52
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Sincer până acuma nu aveam nici o treaba. Dar acum cand vad ca mai am 2 săptămâni ai ma opereze parca ma iau emoții, frica sincer nici nu stiu ce simt.
0
19-07-2019, ora 19:57
ruxi.pop
Nu este medic/terapeut
ruxi.pop
A folosit cineva Silgel? Pt cicatrici ? Păreri? Am mai auzit de strataderm, contractubex ca ar mai fi bune.. voi ce stiti ?
0
20-07-2019, ora 21:49
Karina ST
Nu este medic/terapeut
Karina ST
Buna fetelor !
Mi-am făcut și eu cont acum dar va citesc de mult
Am operația la Dr Stan Vitalie peste cv timp și as vrea sa știu dacă e o alegere buna sau dacă și-a mai făcut cineva la el
0
20-07-2019, ora 21:55
Elenadd
Nu este medic/terapeut
Elenadd
Buna Karina! Am operatia la Stan Vitalie de 3 luni, totul este perfect. Un doctor nemaipomenit
0
20-07-2019, ora 21:56
Karina ST
Nu este medic/terapeut
Karina ST
Da-mi msj privat te rog sa vorbim puțin
Ms
0
20-07-2019, ora 06:35
Sara-Iustina
Nu este medic/terapeut
Sara-Iustina
Buna fetelor, sunteți minunate toate, va urmăresc de ceva vreme si la multe dintre întrebări mi-am găsit răspunsuri. Dar pentru ca da exista si un “dar” as vrea sa mai știu (eu fiind operata de 1luna, ridicare si implant mamar+rinoplastie)daca aveți senzația de o durere pronunțată in capul pieptului cand trageți aer adânc in piept sau stați întinse si cea de a 2-a întrebare ar fi daca simțiți mâncărimi pe sâni, repet pe pielea sânului nu pe cusături si ce crema as putea folosi pentru diminuarea lor?
0
20-07-2019, ora 10:47
Crisa8
Nu este medic/terapeut
Crisa8
Fetelor, citind senzatiile pe care le aveti cred ca sunt o norocoasa. Eu sunt operata de 2 luni si am implant mare. 425 si sunt f ok fara sutien sau bustiera. Nu ii simt nici grei, nici nu ma apasa. Singurul lucru pe care nu pot sa il fac este sa alerg fara sutien. Nu mai am nici un fel de dureri, sper sa nici nu apara pe parcurs. (Am inteles ca pe masura ce se dezmortesc sanii s-ar putea sa simt junghiuri). Recuperare rapida tuturor!
0
20-07-2019, ora 11:48
DanielaGr
Nu este medic/terapeut
DanielaGr
Fetelor, la cat timp dupa operatie avem voie la solar?
0
20-07-2019, ora 11:51
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Eu nu sunt adepta solarului dar dr mi a zis la 3 4 luni doar daca acopar cicatricile cu banda izolier.
0
20-07-2019, ora 11:52
Miky08
Nu este medic/terapeut
Miky08
Eu fac in curand 2 luni si la fel daca stau mai mult fara bustiera la un moment dat sanul stang incepe sa ma cam supere, dedesubt ii am amortiti iar de alergat nici nu mai spun am impresia ca sar in sus doar daca incerc sa alerg :))
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 312431253126 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.