2 zile de febra 38.6 iar a 3 zi 36.1

28-02-2022
Bianca Benea
Nu este medic/terapeut
Bianca Benea
Buna ziua imi cer scuze de deranj fetita mea de 7 luni face de 2 zile febra 38.6 i-am administrat panadol la 6 ore. A 3 zi adica astazi are temperatura(masurata din urechiusa) 36.1 mentionez ca pe timpul nopti ca sa nu o deranjez din somnic ii administrez supozitor cu paracetamol. Nasucul nu curge nici infundat nu este scaunul este normal, este alaptata la cerere. Ce ar putea fi cauza ae trebui sa ma îngrijoreze? Multumesc frumos
2 comentarii
1
03-03-2022, ora 16:07
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Deoarece starea termica a micutei s-a ameliorat, totul a revenit la normal, se pare ca nu mai sunt motive de ingrijorare caci factorul declansator ( posibil o usoara viroza sau deshidratare mai accentuata) a fost depasit.
0
03-03-2022, ora 17:03
Bianca Benea
Nu este medic/terapeut
Bianca Benea
Multumesc frumos pentru raspuns. Fetita si-a revenit. Totul este in regula. Multumesc frumos inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: