A ejaculat pe burta mea!

31-08-2018
Mirela.123
Nu este medic/terapeut
Mirela.123
Buna seara! Am facut sex cu prietenul meu acum 2-3 saptamani si a ejaculat pe burta mea, imediat dupa am luat servetele umede si m-am curatat perfect. Trebuia sa imi vina ciclul menstrual acum cateva zile dar in schimb in loc sa imi vina am crampe in fiecare zi si dureri de spate in zona inferioara. Este posibil sa fiu insarcinata?
2 comentarii
1
31-08-2018, ora 13:09
MiMy27
Nu este medic/terapeut
MiMy27
Metoda retragerii aruncă în joc o rată de eșec semnificativă. In termeni matematici, există probabilitatea ca în peste 26% dintre cazurile în care este folosită (1 din 4 contacte sexuale!), să apară o sarcină nedorită. Unul dintre factorii de risc lichidul preejaculator, care poate conține spermatozoizi perfect pregătiți să fecundeze ovulul și care poate fi eliminat încă din momentul în care bărbatul are erecție. Așadar, chiar dacă multe femei spun că partenerul se controlează foarte bine și ejaculează în exteriorul vaginului, aceasta nu este o condiție suficientă pentru a preveni apariția sarcinii. În plus, există situații în care bărbatul nu poate controla perfect momentul ejaculării. Dacă punem la socoteală și stresul cauzat de îndoieli și tragem linie, avem, fără îndoială suficiente dezavantaje ale folosirii acestui tip de protective.
0
01-09-2018, ora 14:35
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Verificați cu un test de sarcină, pentru că orice sfat ți-am da, nu-i sigur în totalitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.