Pot ramane insarcinata daca nu si-a dat drumul in mine?

04-06-2020
Alexandru45
Nu este medic/terapeut
Alexandru45
Bună! Am făcut dragoste cu iubitul meu la început ne-am protejat și după ceva timp am făcut-o fara prezervativ cam 10 minute am făcut-o inainte de ciclu, eu nu am un ciclu regulat. Iubitul meu nu si-a dat drumul in mine după 45-50 de minute am luat pastila de doua zi. Oare sunt însărcinata??? Va rog sa îmi răspundeți urgent
3 comentarii
1
04-06-2020, ora 21:38
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Normal nu ar trebui să fii însărcinată, dacă ai luat și pastila de a doua zi. Dar nu mai fă greșeli, că e mai simplu să te protejezi.
Și lichidul preseminal conține spermatozoizi, așa că ai grijă pe viitor. E mai ușor să previi. Și pastila de a doua zi trebuie folosită numai în cazuri de urgență. Dacă este utilizată mai mult decât odată în timpul unui ciclu menstrual, este mai puțin sigură și mai probabil să perturbe ciclul menstrual.
0
04-06-2020, ora 22:04
Alexandru45
Nu este medic/terapeut
Alexandru45
Idea e ca am făcut-o înainte de ovulaţie și asta mi-e frica.
0
06-06-2020, ora 14:55
Alexandru45
Nu este medic/terapeut
Alexandru45
Va rog ajutați-mă cum am zis mai sus am făcut dragoste cu iubitul meu înainte de la început ne-am protejat dar după ceva timp fără prezervativ cam 10 minute e posibil sa fiu însărcinata. Am uitat sa spus iubitul meu nu și-a dat drumul în mine a mai durat pana ia venit după m-am dus la baie și am urinat după o ora am luat pastila de doua zi. Sunt însărcinata??? Va rog ajutați-mă! Sunt disperata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici