a fost ok ceea ce am facut? postinor 2!

23-04-2008
iarba
Nu este medic/terapeut
iarba
pe data de 09.04 am avut contact sexual neprotejat, mentionez ca eram intr-o perioada fertila pe 10.04 am luat postinor2 prima pastila la 13 ore dupa contact iar eca de a 2a la 12 ore asa cum este indicat.
dupa in data de 11.04 am avut din nou conact sexual protejat dar de aceasta data sa rupt prezervativul si din pacate partenerul ejaculase deja.
am vrut sa iau postinor 2 dar am intrebat la farmacie si a zis ca mai bine nu! asa ca nu am mai luat.
m-am gandit si la faptul ca nu mai este asa mare riscul avand in vedere ca am luat pastila cu o zi inainte...
2 comentarii
0
23-04-2008, ora 00:00
iarba
Nu este medic/terapeut
iarba
mentionez ca au trecut cele 10 zile in care era posibil sa am o sangerare usoara...si nu am avut...
0
23-04-2008, ora 00:00
adz
Nu este medic/terapeut
adz
Nu este recomandat ca Postinor sa se utilizeze de mai mult de 2 ori pe an, deoarece poate produce modificari hormonale importante, continand o doza foarte mare de hormoni.Eficacitatea sa creste cu atat mai mult, cu cat este luata mai repede dupa un contact sexual neprotejat si nu ofera protectie impotriva unor contacte sexuale ulterioare.
Asadar, cel mai bine este sa consultati un medic ginecolog, care cu siguranta va va spune daca sunteti sau nu insarcinata.Cu cat mai repede, cu atat mai bine!
O zi frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul