A ramas insarcinata ?

Acum aproximativ 3-4 zile am avut un act sexual. Nestiind ca partenera a facut o pauza de la anticonceptionale, nu am folosit prezervativ. Acum am aflat ca i-a intarziat ciclul, si vroiam sa stiu daca foloseste un test de sarcina, sunt sanse sa aflam ceva, sau dupa ce perioada putem afla ceva cu un test de sarcina ? pauza care o face de la anticonceptionale, am inteles ca o face in fiecare luna, aproximativ in timpul ciclului.
4 comentarii

Pai asa se face pauza de 7 zile, lunar intre doua folii de contraceptive. Perioada in care esti protejat si in care apare sangerarea care este sub controlul contraceptivelor. Doar daca cumva era pauza mai mare de 7 zile se pun probleme in rest nu conteaza. Ar trebui sa cititi prospectul sa vedeti cum functioneaza ca sa nu mai fiti stresati

noi am avut actul sexual in pauza respectiva de 7 zile, deci chiar daca ea nu lua conceptionale, si eu nu aveam prezervativ, nu e niciun pericol ?

daca perioada ciclului depinde de anticonceptionalele respective, si ea a luat pauza miercuri de la ele, de ce ii intarzie ciclul ? nici azi nu a aparut sangerarea.

Nu nu in pauza de contraceptive nu se poate ramane gravida. Si ziua de venit ciclul in pauza se mai schimba, uneori e prima, a doua, a cincea zi. Variaza. Si daca nici nu a uitat vreo pastila e in regula
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5Am nevoie de niste pareri, am uitat pastila mai bine de 12 h. sunt insarcinata?
- 2pot avea un bebet?
- 2Poate aparea vreo sarcina?
- 2poate ramine insarcinata daca.
- 24Un raspuns, va rog... sunt insarcinata?
- 4pot fi insarcinata? urgent
- 7Un raspuns cat mai urgent va rog: e insarcinata?
- 10menstruatie
- 4Risc de sarcina la 6 zile dupa prima zi de menstruatie?
- 0as putea ramane gravida in situatia asta?
- 6Am menstruatia foarte regulata, acum mi-a intarziat
- 3Sarcina sau dereglare hormonala?
- 7please help: i-a intarziat menstruatia sau e insarcinata?
- 0am uitat sa iau pilula timp de 24 de ore oare sunt gravida?
- 6menstruatie intarziata, urinez forte des foarte des.. sunt insarcinata?
- 1sunt însărcinată?
- 1oare sunt insarcinata daca in loc de menstruatie am scurgeri maronii slab cantitativ?
- 7Sarcina sau...?VA ROG!!!
- 1Sarcina?
- 1am introdus din greseala un deget cu putina sperma in interiorul vaginului. Motiv de ingrijorare?
Mai multe informații despre: sunt insarcinata?
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: