A ramas insarcinata sau nu???!!! [AJUTOR]

18-04-2010
Pista
Nu este medic/terapeut
Pista
M-am culcat cu prietena mea...eu am 18, ea 16...si acuma am emotii daca a ramas insarcinata sau nu...
Am pus mana pe penis si eu si ea si porma am introdus degetul in vagin destul de adanc..cat intra un deget...vreau sa stiu daca riscul e mare ca sa am probleme...mentionez ca nu am ejaculat DELOC !!! Putin ajutor va rog...
Sa recurg la pastila de a 2-a zii sau. ??? Putin ajutor ca vreau si eu sa dorm linistit...
8 comentarii
0
18-04-2010, ora 22:37
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
nu e nevoie, stai liniştit- iar pastila de a doua zi mai multe probleme vă face
0
18-04-2010, ora 22:39
Pista
Nu este medic/terapeut
Pista
Multumesc Frumos Cristiana...!!!
0
19-04-2010, ora 21:48
Pista
Nu este medic/terapeut
Pista
Daca mai are cineva ceva de adaugat va rog ajutati-ma...astept pareri...ca am emotii cam mari totusi...
La cat timp sa ma duc la Farmacie sa-i iau un test din acela pe baza de urina ?
0
19-04-2010, ora 23:34
silica
Nu este medic/terapeut
silica
spermatozoizii in contact cu aerul mor... daca degetul era uscat cant lai bagat in vagin, parerea mea e ca nu o sa ramana insarcinata.
poti face testul de sarcina dupa 3 saptamani... citeste indicatile de pe cutie :D
0
20-04-2010, ora 18:04
Pista
Nu este medic/terapeut
Pista
Aha...degetul era uscat dar nho...totusi...am o gandire FOARTE negativista...asta sa intamplat acum 3 zile...ciclul trebuie sa-i vina cam peste 5 zile...deci luniea viitoare... daca nu are intarziere e bine sau rau ?
0
22-04-2010, ora 23:53
silica
Nu este medic/terapeut
silica
depinde cat tine...
se poate intampla sa vina ciclul si daca a ramas insarcinata. Se numeste ciclu peste sarcina, tine maxim 3 zile... incepe sa vina o cantitate mare de sange, si se opreste brusc.

cel mai bine faceti un test de sarcina ca nu e greu deloc, si o sa vedeti.
P.S. luati 2 teste, de la firme diferite, Shurecheck e bun
0
23-04-2010, ora 20:53
Pista
Nu este medic/terapeut
Pista
Dar testele de sarcina pot sa le fac si la o saptamana de la actul sexual ?
Deci daca o sa-i tina ciclul normal, mai mult de 3 zile si vine regulat, nu e bine ?:((
Haide frate ca am o frica...nu prea am dormit mai deloc saptamana asta...
0
23-04-2010, ora 21:10
Pista
Nu este medic/terapeut
Pista
Ca sa ma linistesc, locuiesc in Brasov, mi-ati putea zice unde as putea duce fata ( ginecolog, ORICINE care se pricepe) sa ma linistesc si sa pot dormii si eu seara...dar cu o conditie...numai eu si ea...fara parinti...si nici sa nu-mi pune intrebari...eu am 18 ea 16...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •