accident vascular semi pareza partea stinga mina, picior

08-04-2010
alexamihaela56
Nu este medic/terapeut
alexamihaela56
acum doi ani m-am inpedicat si am cazut de atunci a inceput necazul meu, sunt cardiaca.am mai multe diagnostice, cardiologie, neurologie am facut recuperare, dar piciorul sting il trag dupa mine, merg foarte greu, mai rau ca acum de un an de zile ma arde tare piciorul drept ce sa fac, sa pot merge mai bine , ce tratament sa fac pentru piciorul drept am sa mai merg vreodata normal
4 comentarii
0
08-04-2010, ora 19:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu ajunge daca ai facut doar una -doua serii de sedinte pentru recuperare, de mai multe ori pe an trebuie sa apelezi la un centru specializat pentru reluarea functiilor neurosenzitivomotorii sau la un spital care ofera tratamente de balneofizioterapie si kinetoterapie.faci 14 zile tratament , pauza cateva saptamani - timp in care repeti acasa, pe cat posibil, miscarile invatate in timpul sedintelor-, apoi terapia se reia. Acasa poti face si masaj zilnic de-a lungul piciorului respectiv.important este ca mereu, constant, sa faci , intr-un mod activ, presiune pe muschii si nervii piciorului stang. Tot foarte important este ca tratamentul si regimul asociate bolilor pe care le ai sa fie corecte si eficiente, sa tina sub control afectiunea cadiovasculara.Cu rabdare si perseverenta nu spun ca vei merge din nou ca la 20 de ani, dar cred ca activitatea motorie se va imbunatati.
0
08-04-2010, ora 23:36
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Dupa simptomele pe care le aveti va poate ajuta un anume remediu homeopat, care poate chiar face minuni. Remediul reiese f. clar deja din simptomele pe care le-ati descris si care sunt f. tipice. Mergeti la un medic homeopat o data pt. o consultatie caci va va ajuat cu siguranta mai mult decat orice alt tratament.
0
09-04-2010, ora 15:36
alexamihaela56
Nu este medic/terapeut
alexamihaela56
Multumesc pentru sfat, consultatie, sa primesc prima pensie si am sa merg la SP. RECUPERARE, sa ma internez. MULTUMESC doama DR. BALCAN Anisoara
0
26-07-2010, ora 21:11
alexamihaela56
Nu este medic/terapeut
alexamihaela56
Buna seara, am facut acum o saptamina radiografie lombara F+P rezultatul examinarii este Hiperlordoza lombara Protruzia discului L4-L5 Artroza articulatiilor interapofizare lombare SI normale. As dori sa-mi dati un sfat sa ma operez, sau sa merg sa fac recuperare la Neuro-psiho-Motorie Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: