actul sexual pentru mine este o problema... ejaculeaza prea repede

11-11-2013
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna ziua,
sotul meu are probleme cu ejacularea de foarte mult timp
actul sexual pentru mine este o problema deoarece ma simt tare aiurea cind el ejaculeaza foarte repede, apoi nu mai poate continua
la inceputul casniciei era normal actul sexual dar de citiva ani el are aceasta problema si sincer nu imi mai doresc sa incep un act sexual cu el caci cum am mai spus nu dureaza decit maxim 5 min
imi spune ca ii pare rau ca eu il excit prea tare si ca acesta este motivul
in schimb eu nu cred asta caci chiar nu pot participa la acest act
poate ma intelegeti cind spun asta la ce ma refer
incearca sa dureze mai mult dar nu poate si vad, dar nu stiu cauza
de 2 zile incearca sa dureze mai mult adica imi acorda un pic de timp si mie apoi imediat ejaculeaza si simte durere sub burta
oare ce problema sa fie ??
va rog sa imi dati un raspuns
o zi buna
5 comentarii
0
11-11-2013, ora 23:49
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
veronica tu esti constienta ce postezi aici?..nu cred..omul are o problema nu trebuie sa io accentuezi si tu...mai exista si astfel de masculi...tre sa intelegi...daca il iubesti trebuie sa treci cu vederea...adica ceea ce visezi tu ca sex e cam...pa...nu se poate si cu sufletul in rai si cu p in c...daca in rest e super ok accepta asta si mai mult decat atat fal sa se simta ok cu tine si ca te satisface...daca nu iti pasa...fa cum vrei tu...
0
12-11-2013, ora 12:13
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna nu stiu ce nu ai inteles !
aici am cerut un sfat legat de aceasta problema !
e normal sa te simti aiurea in aceste conditii
nu ai inteles ca mai nou el are si dureri !
normal ca asi dori sa imi spuna cineva daca este normal sa aibe aceste simptome dupa ejacularea
precoce !
sau poate sa fie ceva grav!!!
0
12-11-2013, ora 22:40
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Danone inca nu a iesit din pahar si nu stie ca lumea asta e plina de diferite probleme si asta pe care o spui tu este pt. voi foarte importanta in viata de familie. Neimplinirea sexuala conteaza foarte mult intr-o relatie daramite in familie, si ea duce de multe ori la gelozie la despartire sau mai rau la fixatii ori sinucideri sau omoruri.Veronica vreau sa te intreb ceva foarte important: ce greutate are sotul tau si daca sa ingrasat de curand?Este important si ca sa intelegi: cand eram tanar si aveam 20 de ani si 70 kg. era alta energie legata de timpul pe care il petreceam in patul fetii, cand am ajuns la 96kg. timpul sa scurtat dramatic, cand am ajuns la 114kg. sa scurtat iar dar am gasit metode iar acum cand am 108 este ok.CA sa pot sa-ti dau mai multe metode de prelungire a actului sexual la barbati va trebui sa discutam pe privat -*.acum legat de durere : fiind barbat pot sa-ti spun ca dupa actul sexual si ejaculare sunt mai multe dureri dar conteaza intensitatea localizarea durata si cel mai important reactia persoanei la durere.Cand vom vorbi pe privat voi putea sa-ti descriu mai in detaliu aceste dureri.
Cel mai important la un act sexual este preludiul si locatia, stresul cotidian de zi cu zi si altele.
Incearca sa vezi daca aceste probleme erau si atunci cand erati in alte locuri cum ar fila mare, munte, in vacante, in alte case si altele..
Cateodata si grijile zilnice isi pot pune amprenta pe actul sexual.


(*modificat de admin)
0
13-11-2013, ora 11:45
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
v-am lasat un mesaj privat
0
21-10-2017, ora 08:07
DDumi72
Nu este medic/terapeut
DDumi72
Marton, au putea sa mi dai cateva idei de prelungire a placerii in pat poate ma ajuta si pe mine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: