agorafobie

03-02-2008
ramona cristiana
Nu este medic/terapeut
ramona cristiana
pt aceasta forma de fobie, este un tratament concret care sa duca la vinecarea completa?
multumesc!
4 comentarii
0
03-02-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da, asta nu e ceva chiar atât de rar.
0
04-02-2008, ora 00:00
ramona cristiana
Nu este medic/terapeut
ramona cristiana
multumesc pt raspuns.sint convinsa ca nu e atit de rar.dar am incercat f. multe tratamente.
0
05-02-2008, ora 00:00
ana1
Nu este medic/terapeut
ana1
cred ca ai incercat f multe tratamente dar esenta in homeopatie este sa ai rabdare.cauta un medic homeopat bun, si tine legatura indeaproape.insa tratamentul in homeopatie nu se poate da pe net...Deci nimeni nu poate sa iti spuna ia asta sau asta...Tratamentul este individualizat in functie de pacient nu exista ca in medicina alopata tratamente dedicate pt anumite boli.Oricum decat sa te indopi cu tranchilizante...nu prea vad alta solutie decat sa ai rabdare si sa cauti un homeopat.
0
06-02-2008, ora 00:00
ramona cristiana
Nu este medic/terapeut
ramona cristiana
ana1, multumesc pt raspuns, o sa caut un hemeopat aici unde sunt...si, nu iau tranchilizante, am trecut de mult de acea perioada, acum doar incerc unele ex de respieratie, autocontrol, si autosugestie; merg dar la fel, trebuie multa rabdare...
Multumesc din nou, chiar nu asteptam un tratament pe net, daca citesti din nou intrebarea, si dagnosticul, este desrul de simplu...cu stima, Ramona.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: