Homeopatia si TVP

21-05-2021
Diana2002
Nu este medic/terapeut
Diana2002
Buna ziua, as dori sa stiu daca pot asocia Homeogene cu Eliquis si Detralex pe care le iau pentru tromboza venoasa profunda. De asemenea, exista tratament homeopat pentru TVP? Va multumesc anticipat.
4 comentarii
1
21-05-2021, ora 18:38
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Homeogene contine zahar si prafuri de agregare. Il puteti asocia cu orice pentru ca nu interactioneaza cu nimic (nici chiar cu pacientul, dar asta e alta discutie).
0
22-05-2021, ora 01:12
Diana2002
Nu este medic/terapeut
Diana2002
Va multumesc pentru raspuns, Antiinflamatoarele sau aspirina pe care le luam in viroze nu le pot asocia cu anticoagulantul, iar Homeogene era singurul pe care il aveam la indemana. Acum mi-ati intarit ideea pe care o am si eu fata de acest tip de medicatie. Imi puteti spune va rog daca dupa erizipel piciorul ramane inchis la culoare? Am o luna de cand m-am vindecat, dar piciorul nu si-a revenit la culoarea normala. Va multumesc.
0
22-05-2021, ora 09:21
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Puteti lua paracetamol sau parasinus ca si tratament simptomatic in viroze. Accestea nu interactioneaza cu anticoagulantele.
Dupa orice inflamatie cutanata poate ramane hiperpigmentatie postinflamatorie care necesita luni-ani sa remita si cateodata poate persista toata viata.
0
22-05-2021, ora 09:39
Diana2002
Nu este medic/terapeut
Diana2002
Va multumesc din tot sufletul, sa aveti parte numai de bine, o zi placuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.