Experienta mea cu Sedatif PC

30-07-2021
ana.trt
Nu este medic/terapeut
ana.trt
Despre Sedafiff Pc - tratament (?) homeopat pentru emotivitate excesiva, anxietate si tulburari de somn.

- Prima data cand am incercat acest produs, (chiar daca e homeopat, nu e apa de ploaie) care cf prospectului se ia 2 pastilute dimineata, 2 la pranz si 2 seara dar am luat doar 1 dimineata, m-am simtit usor depersonalizata (dar nu cum cred unii, nu simteam ca sunt altcineva, nu e un psihotic) dar ok - usor nepasatoare si vorbeam mai tare ca deobicei. Desi eu nu simteam ca vorbesc mai tare. Dar eram la un spital si daca cineva invarsata iti spune mai incet, inseamna ca vorbesti tare. :)
- Apoi in alte dati am luat cate una ocazional. Uneori isi facea efectul, alteori nu. (cred ca aici intervin si hormonii si planetele )
- Totusi 2 pastile si-au facut efectul la dentist. Si daca la dentist nu exista frica, nu stiu unde mai poate fi. Doar ca dupa ce am fost la dentist, am fost la un spectacol si m-am simtit destul de indiferenta la ce se intampla acolo. Iti ia entuziasmul, ca si entuziasmul este o emotie. Adica cumva iti ia din toate emotiile.
- Odata am luat inaintea unui examen. Nu la facultate. La facultate cand am auzit de examene orale, am zis ca gata. Asta e inceputul sfarsitului. Dar le-am trecut cu bine, pt ca noroc ca fata mea indica inteligenta si atunci profesorii inteleg diferenta intre emotii si nu a stii nimic. Plus un pic de improvizatie. Dar sa revin la examenul cu pricina. Mi s-a parut foarte ciudata experienta. Ma gandeam: Hmm, la asta nu stiu. La asta sunt sigura. (si nu a fost asa) Si in general nu m-a interesat. Altii: dar sa nu te superi daca nu iei. Eu cu Sedatiff PC: dar nu ma intereseaza deloc acest aspect.
- Apoi am incercat un "tratament" complet si am luat precum in prospect, adica 6 pe zi. La unele nu am respectat chiar distanta de o ora sa nu mananc nimic dupa sau sa nu ma spal de dinti. Dar cum m-am simtit? Letargica tot timpul. Apropo de overthinking/multe ganduri, au existat si in letargie dar mai pe slow-motion. (Cred ca e ok sa iei asa dupa prospect, daca faci ceva ce nu iti place, adica dormi noaptea, "dormi" ziua, trece mai repede. ).
- Recent, am luat 3 odata. Aici m-am simtit foarte naspa. Obosita, epuizata, nici nu stiu cum sa descriu starea. Si am avut cateva secunde de frica, o frica pe care nu am simtit-o niciodata. - De ce spuneam ca nu e apa de ploaie.
- Pare ca balanta inclina mai mult spre nu este tocmai in regula. Mai ales ca se mentioneaza ca nu afecteaza condusul. Zic ca afecteaza. Bine exista si avantaje: de ex uneori dormi mai bine noaptea. Uneori poti sa te exprimi coerent, sa fii pe faza si nu iti mai vine in minte un desfasurator. Dar nu ai siguranta ca functioneaza de fiecare data. Si oamenii sunt ambiverti, de unde stii ca nu esti natural in starea asa zisa buna? :)

Am dorit sa impartasesc experienta mea, pt ca stiu ca multe persoane isi doresc sa afle cum e. :)
1 comentarii
0
31-07-2021, ora 15:18
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Eu mancam si o folie intreaga intr-o ora si nu aveam nimic:))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.