Ajutati-ma! Pe 07.06 am facut un chiuretaj si azi 02.07 am avut contact neprotejat

03-07-2018
PatarauD
Nu este medic/terapeut
PatarauD
Pe 07.06 am facut un chiuretaj si azi 02.07 am avut contact neprotejat si sotul s-a terminat in interior. Nu stiu ce sa fac? Menstuatie nu a venit pana acum. Credeti ca ar fii indicat sa i-au pastila de a 2-a zi? Nu stiu ce sa fac! Este posibil sa raman insarcina ?
2 comentarii
1
03-07-2018, ora 22:27
Gizel
Nu este medic/terapeut
Gizel
Daca nu doriți un copil, de ce nu va protejați? Nu vreau sa judec și să critic, dar nu mi se pare normal sa te joci așa cu o viață. Totuși, e o viață acolo! Ce vina are acel copil? Merita uciderea lui pentru cateva minute de plăcere?
Pe langa faptul ca nu înțeleg de ce vă puneți atât de mult sănătatea în pericol, fie că faceți chiuretaj, fie că luați pastila de a2-a zi.
Cat despre șansa de a fi rămas... Depinde de la caz la caz.
0
06-07-2018, ora 08:22
hei
Nu este medic/terapeut
hei
Acesta este rezultatul de la bioxie, va rog sa ma ajutati cu o interpretare!!!??
Materialul primit a fost inclus integral - 2 blocuri
Este alactuit din fragmente de tesut tumoral cu aspectul unui adenocarcinom tubulovilos si cribriform, compus din celule cilindrice CK7 negative si PSAP pozitive. Infiltreaza strat muscular neted. Nu se gasescaspecte de invazie anigiolimfatica in aceste sectiuni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina după avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  • Recomandările OMS cu privire la perioada de așteptare pentru a obține o sarcină după un avort, contrazise de un grup de cercetători norvegieni
  •