Ajutati.ma - prezervativ pus invers

29-01-2019
Cineva13
Nu este medic/terapeut
Cineva13
Pot ramane insarcinata daca iubitul meu a pus invers prezervativul apoi l.a intors la loc dupa ce a mai existat unu act sexual anterior?
Eu zic ca nu..
3 comentarii
0
29-01-2019, ora 20:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Prezervativele sunt de unica folosinta. Nu va jucati cu focul.
0
30-01-2019, ora 09:48
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

da exista posibilitatea sa ramaneti insarcinata daca prezervativul nu este folosit corect, in cazul de fata acesta nu a fost folosit corespunzator: prezervativul este de unica folosinta, la intoarcere exista posibilitatea sa se rupa, sa se deterioreze si este de ajuns o picatura care contine spermatozoizi care poate migra in vagin pentru a ramane insarcinata

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
01-03-2019, ora 19:05
Anonim2033
Nu este medic/terapeut
Anonim2033
Buna seara, pe data de 16 ianuarie am avut contact sexual protejat însă inainte de a avea contactul am pus prezervativul invers (fara sa il rulez doar l-am așezat pe penis) apoi l-am intors si l-am rulat corect, după act l-am verificat nu era spart sau rupt...pe 22 ianuarie mi-a venit menstruatia, dar luna aceasta imi întârzie de o săptămână mentionez ca menstruatia imi vine dupa data de 20...mentionez ca am facut si doua teste de sarcina cu prima urina de dimineata având rezultatul negativ...întrebarea este pot fi însărcinată?...Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul