Ajutor

20-01-2018
Cherie
Nu este medic/terapeut
Cherie
Buna seara...as vrea sa imi raspunda SI Mie cineva deoarece am o problema cu un ganglion umflat in zona gatului si limba crapata..sunt in londra SI nu am ce sa fac..am fst SI aici SI mi.au spus ca limba este crapata ca sunt deshidratata SI ganglionul este limfatic deoarece am fost racita..am fost in Alta parte..mi.au spus ca este un muschi umflat..tin sa mentionez ca acel ganglion il am de vreo 4 luni de acum
Am fost in Romania la medicul de familie acum o Luna SI mi.au zis ca probabil este de la vreo masea cariata
Am fost la dentist..mia spus ca nu este de la dantura pt ca nu am infectie am doar niste carii mici pe care urmeaza sa le tratez
SI uite asa am ajuns la orl care Mia spus ca este de la amigdalite..miam facut analize la sange care sunt ok
Doar niste hemoglobine mai Mari sau mici nu stiu sigur...
Am facut operatie de criptoliza cu laser acum o Luna
Dnul doctor mia spus ca acel ganglion o sa se retraga intro luna 2 sau niciodata..momentan nu s.a retras nu stiu ce sa mai fac Nu ar fi trebuit sa se retraga totusi ..daca m.ar putea ajuta cineva..sunt foarte stresata pentru ca ma gandesc sa nu fie altceva
Mentionez ca sunt fumatoare
2 comentarii
0
20-01-2018, ora 22:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu stati stresata. Faceti testele pentru boala pe care o suspectati si va linistiti.
Ar trebui sa va vada un medic de Boli infectioase.
0
20-01-2018, ora 23:00
Cherie
Nu este medic/terapeut
Cherie
Multumesc pt sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •