Ajutor am facut o tampenie

02-11-2018
Laura 200024
Nu este medic/terapeut
Laura 200024
Buna seara. Am eu si concubinul meu ne..am hotarat sa facem un bebe, deci nu ne mai protejam de aproximativ 1 an. Eu am avut o problema cu ovarele. Am chisturi si lipsa de progesteron. Inainte nu imi venea CM fara Duphaston dar in ultima perioada imi vine o luna, 2 nu. Si tot asa. Eu sunt foarte confuza ca nu stiu daca in cazul asta am ovulatie sau nu. Si acum sa trec la subiect! Ultimul CM: prima zi de sangerare 1 oct ultima iar ultima zi 6 oct. Tinand cont ca in august si septembrie nu am avut. Pe 10, 12, 15, 21 si 27 octombrie SI PE 1 NOIEMBRIE am avut contact sexual cu partenerul meu neprotejat si cu terminare înăuntru. Pe data de 2 noiembrie am avut un contact neprotejat cu o alta persoana si din pacate tot cu terminare înăuntru. In aceste perioade respectiv 1 si 2 noiembrie pot ramane insarcinata? Eu nu as vrea sa se prinda ceva din aventura de pe data 2. Va rog sa ma lamuriti daca am ovulatie sau nu si daca pot ramane insarcinata daca am lipsa de progesteron. Si daca nu am ramas timp de un an e posibil sa raman chiar din aceasta aventura?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul