Ajutor ! Riduri la 24 ani

28-01-2019
SIsa
Nu este medic/terapeut
SIsa
Buna ! Am o problema care a devenit foarte grava in mintea mea si nu stiu la ce sa apelez ! Am aproape 24 de ani iar in jurul ochilor si a gurii au inceput sa mi se vada foarte strident ridurile. Tin sa mentionez ca inca de la o varsta foarte frageda am inceput sa folosesc fondul de ten pt ca eram foarte complexata de faptul ca aveam pistrui. Am folosit produse de foarte proasta calitate un timp, nu ma demachiam, stăteam la soare fara protectie solara pentru ca nu a avut cine sa imi explice care sunt consecintele pe viitor si eu cred ca din cauza aceasta am inceput sa am probleme cu tenul. Sunt foarte complexata, am apelat deja de 3 ori la injectiile cu toxina botulinica in jurul ochilor si nu mai vreau! Vreau sa stiu daca exista altfel de tratament sau creme care ma pot ajuta. Am cumparat tot felul de demachiante scumpe, contur pentru ochi, ma dau cu ulei de cocos in fiecare seara dar nu stiu daca pielea mea se mai poate reface. Va rog sa ma ajutati. Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metode de prevenire a ridurilor
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Tratamentul ridurilor cu metoda HIFU (ultrasunete focalizate de intensitate înaltă) - rezultatele studiilor
  • Cercetătorii au făcut reversibile efectele îmbătrânirii pe modele animale
  • Măsuri de combatere a ridurilor
  • Cercetătorii au reușit să obțină reinversarea procesului de îmbătrânire la nivelul pielii
  • Un vin care ar putea îmbunătăți elasticitatea pielii
  • Relația dintre microbiomul pielii și îmbătrânirea pielii
  •