Peeling chimic la 23 de ani?

25-01-2014
Chelsea
Nu este medic/terapeut
Chelsea
Buna, fetelor! Ati incercat vreuna dintre voi peelingul chimic? Mi-ati putea povesti putin despre ce e vorba?

Pt ca am ramas cu gropite pe obraji si tample de la acneea de acum 6-7 ani, ma gandesc sa fac un peeling chimic sa scap de ele. Am citit ca sunt 3 tipuri de peeling chimic si mi-e putin frica de cel profund. De asemenea, e recomandat sa-l faci la 23 de ani? Sau sa mai astepti pana la o varsta mai inaintata?

Daca cunoasteti alte metode sa scap de ele v-as fi foarte recunoscatoare.

Multumesc anticipat!
6 comentarii
0
26-01-2014, ora 13:38
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Urme lasate de acnee. O metoda care poate sa ajute este napajul cu formule complexe homeopate.
Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
26-01-2014, ora 19:15
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Chelsea, nu stiu multe despre asta, dar de la putinele persoane care au facut un peeling, am inteles ca nu au fost multumite deloc. Lasand la o parte faptul ca pielea lor a avut o culoare dubioasa, cateva zile, au ramas si cu ceva pete...
Asta e ce am auzit eu, poate sunt si persoane multumite... Sper sa mai raspunda si alte fete.

Domnule Petre Muresan, despre vreun tratament bun impotriva acneei stiti ceva? Prietenul meu se confrunta cu ea, de mai bine de 10 ani. A facut fel de fel de tratamente, care dadeau rezultate numai atunci. Cum termina tratamentul, ii apareau din nou. Toate tratamentele facute, au fost de baza de antibiotic (injectii, pastile) si nu mai rezista asa. A renuntat sa mai incerce...
0
26-01-2014, ora 20:41
Chelsea
Nu este medic/terapeut
Chelsea
Domnule Petre Muresan,
Multumesc pt raspunsul prompt. Imi puteti da mai multe detalii despre napaj? Ce presupune si unde as putea citi mai multe despre asta? Am cautat pe google dar fara rezultat.

al3poz, mersi mult pt avertisment. Si mie mi-e cam frica de peelingul chimic tocmai ca este invaziv si mi-e sa nu fie mai rau apoi.
0
29-01-2014, ora 03:22
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Napajul. Napajul este o tehnica speciala de injectare a medicamentului homeopat care face parte dintr-o metoda putin mai larga numita mezoterapie. -*

Cu stima si respect :
dr Petre Muresan


(*modificat de admin)
0
10-11-2014, ora 22:29
Blonda01
Nu este medic/terapeut
Blonda01
Eu am facut 3 peeling-uri chimice si am 21 ani, am avut probleme foarte mari cu acneea. Norocul meu a fost ca am dat peste un medic foarte dedicat care s-a implicat in problema mea si mi-a facut un plan de tratament personalizat, am luat si antibiotic, creme iar cand lucrurile s-au mai linistit doamna doctor Iosif Roxana mi-a propus peelingul chimic, mi-a explicat in ce consta procedura, care sunt beneficiile si nu regret decizia luata. Pot sa ies din casa fara o tona de machiaj pe fata si nu imi mai este rusine cu fata mea.Stiu ca sunt mai multe feluri de peelinguri, dar medicul tau o sa aleaga varianta cea mai optima pentru tine.
0
17-12-2014, ora 20:46
andreea8346
Nu este medic/terapeut
andreea8346
Buna
Sa va povestesc experienta mea cu peelingul chimic.La sfarsitul lunii octombrie am fost la Estetic Art pentru o sedinta de microdermabraziune si doamna dr. mi-a explicat ca pentru problema mea pot sa fac si peeling chimic.La 10 zile dupa microdermabraziune mi-am facut prima sedinta de peeling, apoi la 3 saptamani.Sunt supeeer incantata de rezultat.Dupa Craciun o sa merg pt a mai face unul, imi place foarte mult doamna doctor Iosif Roxana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Peeling-ul chimic