Alergie la mucegai

09-07-2012
ivanovsanda
Nu este medic/terapeut
ivanovsanda
Buna ziua. Sotul meu este alergic la foarte multe. Cele mai suparatoare pentru el sunt polenul, mucegaiul, parul, pentru ca de acestea e cel mai greu sa se fereasca.I-am gasit remediul homeopat Polen, care se pare ca ii face bine, insa as dori sa stiu daca exista un remediu homeopat care sa ajute la desensibilizarea in alergia la mucegai. Din pacate munceste cate 14-16 ore pe zi si nu am nici o sansa sa il duc la un medic homeopat. Acum ia 2 ml Coacaz negru dimineata, peste zi de trei ori Pulmin histamin si Polen si seara 2 ml Muguri de Calin. Se simte mult mai bine decat inainte insa il mai arde putin pe cerul gurii si i se mai infunda nasul. Va rog daca mai stie cineva remedii homeopate utile in alergii la mucegai si par. Multumesc mult
1 comentarii
0
21-12-2013, ora 13:58
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Si totusi solutia cea mai buna in astfel de situatii este prezentarea la medicul homeopat pentru o consultatie, deoarece nu exista tratamente homeopate universal valabile pentru toata lumea. Tratamentul homeopat se individualizeaza in functie de caracteristicile fizice si mai ales de cele psihice ale persoanei. Cu stima si respectul pe care vi le port tuturor :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele în exces pot crește riscul de apariție a alergiilor
  • Riscurile mucegaiului din locuinţe şi cum poţi scăpa de mucegai
  •