am ciclu neregulat, dar vreau un copil

07-01-2009
mihaela_radu
Nu este medic/terapeut
mihaela_radu
am 24 ani, sun casatorita, si mi-as dori un copil. avem 2 ani de casatorie, si nu am ramas insarcinata pana acum. problema cred ca este ciclul neregulat. imi vine o data la 3, 4 luni.
3 comentarii
0
07-01-2009, ora 13:38
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai nevoie de o trimitere la ginecologie ; o consultatie de specialitate si o ecografie pelvina vor lamuri cauza ciclului neregulat si a infertilitatii tale.In acesti doi ani nu ai folosit nici o metoda contraceptiva, nu te-ai pazit in nici un fel?
0
14-01-2009, ora 12:52
mihaela_radu
Nu este medic/terapeut
mihaela_radu
NU AM LUAT NIMIC PANA ACUM SI NICI NU M-AM PAZIT, DAR AM AFLAT PANA LA URMA SAPTAMANA TRECUTA CA SUNT INSARCINATA DAR NU STIU INCA DE CAT TIMP.ACUMA EXISTA ALTA INGRIJORARE PE CARE O AM: MI-A VENIT CICLUL O ZI IAR A DOUA ZI NU AM MAI AVUT SI MI S-A INTAMPLAT DE TREI ORI ACEASTA PROBLEMA NU STIU CE POATE SA INSEMNE.IMI PUTETI DA UN RASPUNS LA ACEASTA PROBLEMA, PANA AJUNG SA MA DUC LA UN CONTROL GINECOLOGIC????/??????
0
20-01-2013, ora 17:57
alinutzzza12
Nu este medic/terapeut
alinutzzza12
buna ziua doamna doctor..am si eu o problema cu menstruatia.mie menstruatia imi vine regulat dar luna acesta in loc de menstruatie am avut niste scurgeri maro doar o zii si gata?credeti ca ar putea fi vorba de o sarcina extrauterina sau normala?si am avut si dureri foarte mari.nu am luat niciodata anticonceptioanle sau alte lucrruri de genu.va mutlesc
Adaugă un comentariu / răspuns

06-09-2021, ora 13:17
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Ovobank
Urmați un tratament de donare de ovule și aveți nevoie de o donatoare?
Datorită Ovobank – prima bancă de ovule din Europa – vă puteți alege donatoarea din marele nostru grup de donatoare. De asemenea, puteți alege donatoarea care seamănă cel mai mult cu dumneavoastră prin intermediul aplicației Ovomatch. Luați legătura cu echipa noastră.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pe viitor ovulele ar putea să nu fie necesare pentru conceperea unui copil
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ciclul de două ori pe lună
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.