am ciclu neregulat, dar vreau un copil

07-01-2009
mihaela_radu
Nu este medic/terapeut
mihaela_radu
am 24 ani, sun casatorita, si mi-as dori un copil. avem 2 ani de casatorie, si nu am ramas insarcinata pana acum. problema cred ca este ciclul neregulat. imi vine o data la 3, 4 luni.
3 comentarii
0
07-01-2009, ora 13:38
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai nevoie de o trimitere la ginecologie ; o consultatie de specialitate si o ecografie pelvina vor lamuri cauza ciclului neregulat si a infertilitatii tale.In acesti doi ani nu ai folosit nici o metoda contraceptiva, nu te-ai pazit in nici un fel?
0
14-01-2009, ora 12:52
mihaela_radu
Nu este medic/terapeut
mihaela_radu
NU AM LUAT NIMIC PANA ACUM SI NICI NU M-AM PAZIT, DAR AM AFLAT PANA LA URMA SAPTAMANA TRECUTA CA SUNT INSARCINATA DAR NU STIU INCA DE CAT TIMP.ACUMA EXISTA ALTA INGRIJORARE PE CARE O AM: MI-A VENIT CICLUL O ZI IAR A DOUA ZI NU AM MAI AVUT SI MI S-A INTAMPLAT DE TREI ORI ACEASTA PROBLEMA NU STIU CE POATE SA INSEMNE.IMI PUTETI DA UN RASPUNS LA ACEASTA PROBLEMA, PANA AJUNG SA MA DUC LA UN CONTROL GINECOLOGIC????/??????
0
20-01-2013, ora 17:57
alinutzzza12
Nu este medic/terapeut
alinutzzza12
buna ziua doamna doctor..am si eu o problema cu menstruatia.mie menstruatia imi vine regulat dar luna acesta in loc de menstruatie am avut niste scurgeri maro doar o zii si gata?credeti ca ar putea fi vorba de o sarcina extrauterina sau normala?si am avut si dureri foarte mari.nu am luat niciodata anticonceptioanle sau alte lucrruri de genu.va mutlesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pe viitor ovulele ar putea să nu fie necesare pentru conceperea unui copil
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ciclul de două ori pe lună
  •