Am in gat stafilococ auriu

145 comentarii 1 234 5 Înainte ›
0
19-10-2011, ora 20:58
nix
Nu este medic/terapeut
nix
cine stie unitatea sau adresa unde se fac tratamente cu becteriofagi in tbilisi ?
0
20-10-2011, ora 09:22
alexcmoro
Nu este medic/terapeut
alexcmoro
aici sunt datele Centrului din Tbilisi, succes nix

Bacteriophage Therapy for Patients Across the Globe

http://www.phagetherapycenter.com

Phage Therapy Center® Georgia
5 Chavchavadze Ave.
0179, Tbilisi, Republic of Georgia
Tel: (995-32) 248-4004
Fax: (995-32) 248-4005
E-mail: mailbox@phagetherapycenter.com

Tengiz Chikvashvili, MD
Director, Phage Therapy Center
5 Chavchavadze Ave.
0179, Tbilisi, Republic of Georgia
Tel: (995-32) 248-4004
Fax: (995-32) 248-4005
E-mail: mailbox@phagetherapycenter.com

mai poti gasi informatii folosind Wikipedia
0
27-10-2011, ora 22:09
FloreaOctavian
Nu este medic/terapeut
FloreaOctavian
@nokia_8995: si eu sunt din craiova si am aceiasi problema. este un tratament care se comanda din cluj, mai exact acesta Usnea Stop Aureus : http://naturanoastra.shopmania.biz/cumpara/usnea-stop-aureus-tratament-natural-stafilococ-auriu-1356119
daca doriti putem face comanda impreuna. lasa-ti aici un raspuns daca vreti.

@masinameaeata : te rog sa ne tii la curent cu rezultatele.
0
27-11-2011, ora 13:54
vitoria56
Nu este medic/terapeut
vitoria56
Am fost operata in august 2011 de cancer de col uterin invaziv si am fost diagnosticata si cu displazie scuamoasa si am facut 25 sedinte de radio terapie.Iar acum am usturim rectale si vaginale si merg des la baie.
Scuzati ca am trimis pe acest sit dar am cautat pe multe alte situ'ri si nu prea am gasit.
VA ROG.sa ma ajutati.
MULTUMESC!!!
0
27-11-2011, ora 14:04
tema
Nu este medic/terapeut
tema
vitoria56, usturimile pot fi de la sedintele radio, dar poate fi si o infectie urinara.
Mergeti la doctor sa va dea sa faceti o analiza - urocultura cu antibiograma, daca este gasita o bacterie, va scrie in antibiograma la ce antibiotic este sensibila si cu ce sa faceti tratament.
0
28-11-2011, ora 14:29
vasy81
Nu este medic/terapeut
vasy81
va rog sa imi spune-ti si mie ce sa fac in legatura cu stafilococul auriu.Am facut un exudat faringian si mi-a iesit acest stafilococ.Inca nu am ajuns nici la medicul de familie ca sa vad ce tratament imi da, pt ca azi am luat rezultatul si am intrat pe acest forum si am vazut ca nu se face cu antibiotice. Ce imi recomandat sa fac? va rog...deja am intrat in panica. poate @masinaeata imi raspunde-ti si mie
0
28-11-2011, ora 15:42
tema
Nu este medic/terapeut
tema
vasy81, la exudat, trebuia sa iti dea si o antibiograma, in care scrie la ce antibiotice este sensibila bacteria.
Daca nu ti-a dat antibiograma...ai putea sa repeti analiza si sa ceri sa ti se faca de data asta.
Tratamentul nu trebuie intrerupt timp de 10 zile si luat la ore fixe, ca sa nu devina bacteria rezistenta la antibioticul luat.
Oricum, sa nu iei tratament antibiotic fara sa ai antibiograma.
Cu alte variante de tratament...nu cred ca este bine sa incerci fara avizul unui medic. Poti sa complici mai mult problema pe care o ai.
Daca vrei sa urmezi un tratament naturist sau homeopat, mergi la un doctor de specialitate. Nu te juca cu asta!
Pe forum aflii care sunt posibilele variante, dar numai medicul isi poate da avizul si iti poate spune daca un tratament ti se potriveste si care sunt riscurile.
0
30-11-2011, ora 23:46
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
Buna seara!
Stiu ca am promis ca voi publica rezultatele la analize, din pacate inca nu le am nici pana in prezent si asta pentru ca asa cum am mai spus si cu alte ocazii, cand oamenii se simt bine, uita sa mai faca analizele, desi eu am atras atentia foarte clar ca un tratament complet presupune un rapel dupa sase luni de zile. Dar, pot sa va trimit mesajele pe care le-am primit de la persoanele care au folosit vaccinul importat de mine: -
A fost prima persoana care ma contactat din Spania si ma rugat sa-i gasesc ceva pentru mama ei bolnava si i-am recomandat vaccinul si va transmit mesajul ei, eu i-am reprosat ca dupa vaccin nici unul din cei care tipau ca nu se simt bine si sa le gasesc ceva, acum dupa ce nu mai au manifestarile anterioare au uitat sa trimita rezultatele la analize dupa folosirea vaccinului, dar stiti proverbul cu facerea de bine, nu? :
"buna ziua
alyna03ghedu (Nov 30 1:56 AM):"Ž asa este imi pare rau insa am avut ceva probleme si am fost mai mereu pe drumuri si nici nu te-am mai vazut online
alyna03ghedu (Nov 30 1:56 AM):"Ž imi cer scuze pentru asta.
alyna03ghedu (Nov 30 1:56 AM):"Ž mama a urmat tratamentul si se pare ca este ok
alyna03ghedu (Nov 30 1:56 AM):"Ž de atunci nu i-a mai aparut nimic in gat
alyna03ghedu (Nov 30 1:57 AM):"Ž insa nu stiu ce sa fac cu ea caci tratamentul cu imuran i-a afectat ficatul si fierea
alyna03ghedu (Nov 30 1:57 AM):"Ž a urmat ceva trratamente insa fara preaa mari rezultate
alyna03ghedu (Nov 30 1:57 AM):"Ž a facut apooi o cura naturista cu ulei de masline din ce mi-a spus ea si se pare k a eliminat pietrele de la fiere
alyna03ghedu (Nov 30 1:58 AM):"Ž momentan numai urmeaza tratamentul cu imuran pentru poliartrita reumatoida din cauza ficatului, a trebuit sa opreasca
alyna03ghedu (Nov 30 1:59 AM):"Ž insa cel putin ma bucur caci stafilococul nu a mai aparut, ma refer la amigdalele purulente care ii apareau destul de des
alyna03ghedu (Nov 30 2:00 AM):"Ž decand a urmat tratamentul cu vaccinul in 2 serii asa cum mi-ai scris aici nu i-a mai aparut
0
01-12-2011, ora 00:09
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
Va mai adaug un comentariu de la o mamica care ma rugat disperata sa o ajut cu vaccinul pentru un copilas de 9 ani.
"Azi am reusit sa ajung cu baiatul la ORL.Dupa cum iti spuneam intr-un mesaj anterior am banuit ca si otita din primavara care nu se tratase complet era cauzata de acelasi stafilococ care cred ca a cuprins aceasta zona ORL. La control, doctorita ne-a spus ca urechile arata excelent, nici urma de otita. Ochii lui sunt minunati. Mai ramane sa facem exudatul.Indiferent de rezultat, copilul e bine. Cred ca nemernicul ala de stafilococ bate in retragere. Indiferent daca mai e prezent in gat eu sunt linistita acum. Am trecut un prim hop. O sa continuam cum am vorbit.
Semnez " O mamica fericita"acum. Multumesc inca odata, de mii de ori daca e nevoie pentru mana pe care ne-ai intins-o cand am avut nevoie."
Momentan nu am sa public adresa de email a d-ei Manole, intrucat nu am acordul dansei si mai ales stiu ca sunt persoane care devin extrem de insistente cu mesajele si toti trebuie sa intelegem ca la celalalt capat exista o singura persoana care nu poate sa rezolve toate solicitarile, mai ales ca sunt multi care isi povestesc istoria de la nastere si pana in prezent. Ideea este ca m-as bucura daca cei care citesc acest mesaj al meu ar intelege ca o infectie cu acest microb, nu se poate rezolva cu antibiotice sau produse naturiste, singurul tratament viabil din punctul meu de vedere este cel cu vaccinuri pentru stimulare imunitara acesta fiind de fapt si cel mai logic si usor de explicat din punct de vedere stiintific, si acest lucru este valabil nu doar pentru infectii cu stafilococ, streptococ, etc, cat si pentru infectii cu ciuperci, fungi. Ca sunt produse naturiste care ajuta, stimuleaza si potenteaza anumite efecte ale organismului in lupt cu infectia sunt de acord, dar de aici si pana la vindecare este cale lunga si doar vaccinurile pot scurta aceasta cale, desi atentie, daca infectia este foarte veche, varsta celui caruia i se administreaza vaccinul este inaintata, atunci nici aceste vaccinuri nu mai reusesc sa rezolve problema integral, acesti oameni traind pana la sfarsitul vietii cu aceasta infectie in corp.
0
01-12-2011, ora 00:31
FloreaOctavian
Nu este medic/terapeut
FloreaOctavian
masinameaeata@ de unde pot lua vaccinul?
0
06-12-2011, ora 17:14
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
@FloreaOctavian: Voi incerca sa aduc vaccinul dupa 15 decembrie 2011, ma puteti contacta -
Din pacate nu mai am nimic disponibil, stiu ca multe persoane au solicitat vaccinul, imi cer scuze, dar momentan nu mai am nimic pe stoc, dupa 15 decembrie voi merge in Slovenia si voi aduce atunci.
0
30-12-2011, ora 16:39
pavel1stanica
Nu este medic/terapeut
pavel1stanica
Am fost si eu diagnosticat cu acest stafilococ aurie...la inceput nu i-am dat importanta, dar in timp am inteles ca imi facea si inca imi face mult rau. Am facut exudatul, l-am si repetat sa fiu sigur si i-am dat cu antibiotice la indrumarea medicului de familie. Numai ca la finalul tratamentului simteam ca se marise bobul din gat...ca si cum l-am deranjat. Am auzit acum de un tratament cu ARGINT COLOIDAL, stie cineva daca este intr-adevar bun sau nu?
0
06-01-2012, ora 13:56
florincrm
Nu este medic/terapeut
florincrm
Am si eu un stafilococ auriu de cativa ani si in pofida faptului ca am incercat mai multe metode de a-l distruge (antibiotic, metode naturiste), nu am reusit mai nimic. Este buna ideia lui masinameaeata sa ne unim mai multi si sa comandam bacteriofagi. Cu stima!
0
10-01-2012, ora 01:27
profu23
Nu este medic/terapeut
profu23
Salut. Cred ca fac si eu parte din ecuatia asta privind problema asta a stafilococului auriu. Am o secretie in gat care este foarte consistenta si miroase foarte urat. Mai ales dimineata, este insuportabila. Miroase groaznic, iar dupa ce o elimin (cu greu) ma simt excelent. Din pacate se formeaza suficient de repede din nou. Pe langa asta, am dureri mari de cap, o stare generala proasta si ameteli. Am facut analiza SPUTA si a iesit 'Stafilococ Auriu'. Daca se poate, vreau si eu sa fac parte din 'cei 10' care fac comanda de bacteriofag. Va multumesc si astept o parere.
0
27-01-2012, ora 00:56
Timeea2007
Nu este medic/terapeut
Timeea2007
buna seara tuturor!
va rog datimi si mie niste detalii despre Cantastim!!!!!!
sau ajutati-ma sa dau de masinutameaeata. baietelul meu are stafilococ auriu in nas si nu stiu ce sa-i mai dau. am innebunit cu atatea tratamente fara rezultat!!!! i-am distrus imunitatea copilului iar flora este praf. va rog ajutati-ma! multumesc tare mult!
0
27-01-2012, ora 01:23
Timeea2007
Nu este medic/terapeut
Timeea2007
buna seara, vreau neaparat sa fiu unul dintre acei 10 (sau chiar mai multi. banuiesc ca daca ne strangem mai multi de 10 pretul este mai mic) care se unesc in vederea bacteriofagului.
baietelul meu de 4 ani are stafilococ auriu in nas. m-am saturat de atatea tratamente fara rezultat!
sanatate tuturor!
-*


(*modificat de admin)
0
27-01-2012, ora 23:52
Timeea2007
Nu este medic/terapeut
Timeea2007
pentru masinameaeata!!!
buna seara, spune-mi te rog cum pot sa dau de tine?
multumesc frumos
0
31-01-2012, ora 16:40
anonimul36
Nu este medic/terapeut
anonimul36
doresc si eu acest bacteriofag pentru stafilococul auriu.cum putem lua legatura cu Tbilisi pentru a intra in posesia lui?
0
31-01-2012, ora 21:14
claudiu2406
Nu este medic/terapeut
claudiu2406
pt 'masinameaeata', v-am trimis un mail si astept un raspuns cat mai repede, sunt interesat de acest vaccin cat mai repede.Stima
0
02-02-2012, ora 21:58
dyanna_c
Nu este medic/terapeut
dyanna_c
masinameaeata@ am stafilococ auriu in gat-nas de 3 ani de zile, incercari nenumarate cu autovaccin cantacuzino insa nu cedeaza. as fi interesata de acel tratament. cum pot lua legatura cu tine? multumesc
0
15-02-2012, ora 10:20
FloreaOctavian
Nu este medic/terapeut
FloreaOctavian
Vesti noi despre bacteriofagi?
0
21-02-2012, ora 16:04
milenaflorin
Nu este medic/terapeut
milenaflorin
buna ziua, am o fetita de 2 ani si la exudatul faringian si nazal ia iesit infectie cu stafilococul auriu, specific faptul ca i s-a facut si antibiograma si mai specific faptul ca vizibil copilul nu are nici un fel de probleme. cum ma sfatuiti sa abordez problema? este ceva grav? din ce inteleg se trateaza foarte greu. va multumesc.
0
26-02-2012, ora 14:59
zizu11
Nu este medic/terapeut
zizu11
masinameaeata un id imi poti lasa???? am un stafilococ in gat si nu stiu cum sa scap de el
0
04-03-2012, ora 21:26
angi nicoleta
Nu este medic/terapeut
angi nicoleta
am si eu o intrebare va rog frumos sa imi raspundeti daca sunteti in tema. mi s-a depistat pe un cos in zona inghinala un stafilococ auriu, am fost operata de trei ori dupa care mi s-a facut antibiograma, am facut tratamentul cu zyvoxid si augumentin dupa care vaccinul antistafilococic de la institut cantacuzino. dupa o luna la axila mia aparut un lipom pe care l-am extirpat. este posibil ca acest stafilococ sa dea aceste hidrosadenite precizez ca acum dupa un am iarasi aceasta problema.
0
04-04-2012, ora 02:37
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
Buna seara!
Imi cer scuze celor care m-au cautat si nu au reusit sa dea de mine. Am fost plecat din tara o perioada de timp. Legat de bacteriofagi, nu pot spune ca am avut rezultate foarte bune, am auzit de la colegi de-ai mei ca bacteriofagii din Rusia sunt mai buni decat cei din Georgia de la Tbilisi. Eu pentru trei pacienti am trimis analizele la Tbilisi in Georgia si am importat de acolo bacteriofagii, dar nu pot spune ca am fost foarte multumit. In schimb, am altceva de care am fost foarte multumit. Am descoperit un vaccin in Slovenia in mod intamplator, pe care l-am dat unui copil de 9 ani din Tulcea si care a scapat de stafilococ auriu cu acest vaccin. Vaccinul se prezinta sub forma de pastile si se administreaza cate o pastila pe zi dimineata inainte de micul dejun cu 15 - 20 de minute, dupa care se serveste micul dejun. Se administreza cate o pastila pe zi timp de 20 de zile pe luna, trei luni consecutiv, cu rapel dupa sase luni de zile. La rapel se continua tratamentul cu cate o pastila in fiecare zi timp de trei luni consecutiv sau pana la disparitia simptomelor. Pacientul incepe sa se simta cu adevarat bine dupa primele 20 de zile de tratament, in functie de zona de localizare a microbului fie incepe expectoratia puternica, fie daca sunt furuncule, etc, acestea incep sa acumuleze si furunculul se sparge dupa circa 20 de zile de tratament, timp in care colecteaza foarte mult intr-un singur loc. Totusi tratamentul trebuie continuat conform celor indicate mai sus timp de trei luni de zile si este indicat sa se faca rapel dupa sase luni. Am ramas impresionat ce modul cum sunt tratati pacientii in Slovenia, adica pentru determinarea unei infectii cu stafilococ auriu, pacientului i se recolteza obligatoriu de catre Institutul de Microbiologie si Bacteriologie exudat nazal, exudat faringian, exudat fungic, sumar de urina si proba parazitologica. Apropo, la noi la Cantacuzino, se recolteaza numai in functie de solicitarile pacinetului, pe cand la ei, acestea sunt obligatorii, iar dupa confirmarea diagnosticului se administreaza vaccinul sub forma de pastile. Ce am observat ca este diferit la acesta, un aspect care este foarte putin discutat de medici, sau mai bine spus este ignorat si anume, pacientul cu o infectie stafilococica, are pe langa celelalte neplaceri si o usorara constipatie datorata in special toxinelor infectiei, iar vaccinul declanseaza in organism la cateva zile de la administrare un scaun moale ceea ce este un semn bun, microbul incepand sa fie eliminat. Din pacate nu am cum sa ajung in Slovenia mai devreme de luna iulie 2012, de aceea va pot ajuta doar cu sfaturi, pana atunci. Imi puteti scrie pe acest forum -*

(*modificat de admin)
0
08-04-2012, ora 09:54
cristi_pitbull
Nu este medic/terapeut
cristi_pitbull
Salutare ! pentru @masinameaeata si eu am fost diagnosticat cu stafilococ auriu dar si cu candida in urma unui exudat faringian si lingual cu antibiograma !
Am si eu nevoie de niste detalii cum pot sa iau legatura personal pentru detalii si etc ca aici pe forum nu putem primii date de contact. id-uri etc.

Mentionez ca la mine se manifesta prin dureri de articulatii uneori foarte incomode ( 22 ani ) Il am de 2 ani.
Multumesc frumos
ps:La multi ani tuturor celor cu nume de flori ! Multa sanatate si bucurii !
0
13-04-2012, ora 14:25
iceberg
Nu este medic/terapeut
iceberg
pt masinameaeata..buna ziua, fetita mea de 10 ani in urma analizelor ia depistat stafilococul auriu in gat ma puteti ajuta prin intermediul d-voastra sa intram si noi in posesia vaccinului, multumesc.-*


(*modificat de admin)
0
20-04-2012, ora 12:08
ilie vasile
Nu este medic/terapeut
ilie vasile
buna masinataeamea cum pot lua legatura cu tine pentru ca sint foarte interesat de acest vaccin antistafilococ trimetem un nr de telefon sau o adresa de meil astept raspunsul tau -*


(*modificat de admin)
0
22-04-2012, ora 22:54
danaholman
Nu este medic/terapeut
danaholman
buna seara,
si familia mea are probleme cu acest stafilococ, mama il are, eu il am si cred ca si bebelusul meu de 6 luni pe care il alaptez..si cel mai probabil si sotul,..avem destule simptome care ridica semne de intrebare/ sinuzite, dureri de articulatii, dureru in gat, de limba si tuse, insa nu stiu daca sunt generate de stafilococ sau nu. Va intreb daca acest vaccin din Slovenia este special pentru stafilococ sau pentru stimularea imunitatii, in general? Am vrea si noi acest vaccin, insa nu imi sunt clare multe detalii, cum anume sa procedez ca sa intru in posesia lui?- la fel ca si atunci cand scriati despre bacteriofagi, pe care am incercat sa ii procur dar mi se pare complicat procedural, si foarte scumpi, in comparatie cu preturile despre care vorbeati dvs. (daca este vorba de institutul de la Tbilisi). Poate puteti reveni cu un mesaj complet in care sa ne ajutati sa intelegem exact povestea dvs. si cum ati procedat cu bacteriofaaagii si ce anume avem noi de facut atat pentru a face rost de bacteriofagi sau de vaccin. Vreau sa va mai intreb si daca in Moscova se pot procura fara reteta de la farmacie si daca, da, acest lucru nu comporta nici un risc pentru sanatate, in conditiile in care la Tbilisi ti se cer atatea analize tot pentru acelasi stafilococ?
multumesc anticipat si multa sanatate va doresc!
0
26-04-2012, ora 14:43
MinervaStie
Nu este medic/terapeut
MinervaStie
Buna ziua, am citit despre existenta vaccinului din Slovenia si as fi interesata sa-l achizitionez pt tratarea stafilococului auriu, care trebuie sa fie responsabil pt problemele cu dintii, gatul si respiratia din ultimii ani.IDul meu este in directa corelatie cu google mail.
Adaugă un comentariu / răspuns
145 comentarii 1 234 5 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Celulele imune pot proteja împotriva infecției cu stafilococ
  • Escherichia coli și Staphylococcus aureus, distruse în lumină de intensitate scăzută
  • De ce vaccinurile antistafilococice nu funcționează la oameni?
  •