Am luat escapelle si un antibiotic

01-11-2009
nim52
Nu este medic/terapeut
nim52
buna ziua. ajutati-ma va rog cu un raspuns. am avut perioada menstruala de pe data de 20 ale lunii curente pana pe 26. de dim avand sinuzita am luiat un amoxiclav iar seara in timpul actului sexual s-a rupt prezervativul- de 2ori...Am luat escapelle la max 1 ora de la incident

escapelle isi va mai face efectul avand in vedere ca de dim am luat antibiotic?

multumesc anticipat
8 comentarii
0
01-11-2009, ora 00:59
nim52
Nu este medic/terapeut
nim52
escapelle-ul a fost luat la ora 23 iar amoxiclavul la ora 7a.m.
0
02-11-2009, ora 17:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nici nu erai in perioada fertila, nu trebuia sa mai iei si Escapelle.Isi va face efectul, stai linistita caci nu interactioneaza cu antibioticul luat.numai ca iti va deregla aparitia menstruatiei urmatoare care va veni ori mai devreme, ori mai tarziu decat ziua asteptata.
0
28-11-2009, ora 21:00
nim52
Nu este medic/terapeut
nim52
multumesc. la 10 zile mi-a venit apoi ciclul deci zic ca pericolul a trecut,
0
07-12-2010, ora 18:25
tanutsa
Nu este medic/terapeut
tanutsa
salut!Sunt noua aici...si am nevoie de ajutor urgent, intrucit nu am mult timp la dispozitie, ca sa iau o decizie...
aseara am avut relatie, si prezervativul a ramas in interior, , tin sa precizez ca prietenul a ejaculat in el, numai ca eu fiin de deasupra am continuat sa mai fac. apoi cind am iesit de pe el, prez a ramas in interior, totusi o parte sa prelins la intrare in vagin. tin sa precizez ca nu stiu ce sa fac, intrucit luna aceasta am luat deja o data escapelle si dupa 5 zile mi sau inceput singerari, help!!!!!!!!!!
0
12-12-2010, ora 12:44
ValeriKA88
Nu este medic/terapeut
ValeriKA88
Buna ziua!

Cine poate sa-mi spuna, in timpul retinerilor menstruale poti deveni insarcinata in cazult actului sexual neprotejat? Ma confrunt cu asa o problema: am avut o intirziere de 15 zile cu citeva luni in urma, dar atunci nu erau motive de sarcina. insa acuma iarasi aceasta situatie numai ca am avut o relatie sexuala neprotejat in aceasta perioada de retinere.. adica ieri. si vreu sa stiu daca este necesar ca sa primesc careva contraceptiv?
1
24-06-2011, ora 09:49
warandpieces
Nu este medic/terapeut
warandpieces
buna. poveste similara: am luat escapelle de 5-6 zile, si azi au inceput sangerarile. nu asta ma ingrijoreaza, ci faptul ca ma doare foarte tare sanul drept, si totodata, mana dreapta.
am mai trecut prin durerile astea acum un an, dupa ce am renuntat la anticonceptionale (Yasmin), iar cand am mers la medic, mi s-a confirmat ca am un nodul la san. Am facut un singur tratament si de atunci nu am mai mers la control. Intrebarea mea este: din cauza escapelle ma dor sanul si bratul atat de tare?
0
20-06-2012, ora 12:43
clau82
Nu este medic/terapeut
clau82
buna fetelor.am fost si eu in situatia voastra am luat escapell+activit imuno in 12 ore.dupa ce am luat pastila de frica care o aveam stateam toata ziua si citeam tot felu de cazuri de pe net si ma panicam si mai tare, dar a trecut mi'a venit CM la timp nu am avut nici sangerari si nici dereglare, ma ajutat si activit si n'am mai avut asa multe reactii adverse
0
05-03-2019, ora 18:50
Andreea65389
Nu este medic/terapeut
Andreea65389
Buna seara.As dori sa stiu daca afectează efectul pilulei Escapelle daca am luat o in timp ce făceam tratament cu perfuzii cu antibiotice si aveam si infecție urinara.Va rog sa ma anuntati in seara aceasta socat de urgent pentru ca maine voi primi analizele de sange si urina si vreau sa nu am surprize.Pilula am luat o in termen de 48 de ore.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul