am motive de ingrijorare?

16-10-2007
maria1980
Nu este medic/terapeut
maria1980
Daca in decursul acestui an cel mai scurt ciclu a fost de 25 de zile, iar cel mai lung de 30, iar in data de 4 octombrie am facut sex neprotejat cu parteneul meu(ultimul ciclu a fost in 23 septembrie, deci actul sexual s-a desfasurat in a 11 a zi de la inceputul ciclului), exista posibilitatea unei sarcini in functie de zilele fertile corespunzatoare ciclului meu?Pot sa spun ca ma dor sanii, spatele si burtaMultumesc
6 comentarii
0
04-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
cam greu d calculat perioada fertila daca ai un ciclu neregulat :(
0
12-04-2009, ora 20:20
oana27
Nu este medic/terapeut
oana27
PLS HELP.ciclul meu e cam neregulat, adik nu-mi vine in fiecare luna la aceeasi data si nici nu tine mai mult de 2 sau 3 zile.luna asta mi-a venit joi, pe 8 si a tinut 2 zile.iar aseara am facut-o fara protectie.nu si-a dat drumul in mine.si am si fost la baie sa ma spal imediat dupa.credeti k pot ramane gravida sau nu?:D:D

astept un raspuns URGENT.ms muuullt!!
0
12-04-2009, ora 21:36
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Este posibil :( imi pare rau ca trebuie sa iti spun asta, trebuia totusi sa va protejati, fa-ti un test de sarcina dupa 14 zile ca sa fii sigura, bafta!:*:*:*
0
12-04-2009, ora 21:39
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Nu este neaparat sa-si de-a drumu in tine, orice spermatozoid poate intra in vagin fara a-si fi dat drumu, ai grija, asa am patit si eu :( dar totusi bafta!:*:*
0
12-04-2009, ora 21:45
oana27
Nu este medic/terapeut
oana27
am vb cu farmacista si mi-a zis k teoretic nu ar trebui sa se intample nimik.si 2 prietene mi-au zis la fel.

abia dupa 10 zile poti ramane.si la mine s-a intamplat in a 4-a zi abia :D

mi-am luat test si il fac pe miercuri-joi cam asa ;)

doamne ajuta..ms mult de raspuns:)
0
12-04-2009, ora 21:49
oana27
Nu este medic/terapeut
oana27
mi s-a zis ca incepand cu ziua 10 de la ciclu...poti sa ramai.si se numara cu 1 ziua in care iti vine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Insomnia este implicată în apariția durerilor de spate
  • Sunt însărcinată?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Durerea de burtă
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • De ce mă dor sânii?
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  •