am nevoie de cineva sa ma ajute...

29-05-2012
pamy star
Nu este medic/terapeut
pamy star
Buna!sper ca o sa ma poate ajuta cineva!de o sapt prizez cocaina o zi si noapte dupa care o zi si noapte libera!am inceput dintro prostie pt ca sunt obsedata cu slabitu!cand am zis ca nu mai vreau asta insemnand cu o zi in urma ca sa nu cumva sa isi dea seama sotul meu si sa avem probleme chiar despartire, pentru ca mia spus de multe de ori daca fac asa ceva se termina totul intre noi...problema este ca ieri am facut o criza foarte urata si am fost foarte depresiva si bineinteles ca mam certat foarte urat cu el sica sa pot sa ma calmez si sa fie ok totul mam aruncat iar cu nasul in cocaina!cat timp dureaza starea de depresie si de nervi dupa ce nu mai prizezi??pt mine esti prima oara cand am ajuns in vraja lor si ma sperie gandul ca s-ar putea afla!astept un raspuns va rog frumos!si daca stiti cumva dupa cat timp nu mai apare in analize???am avut si parte de cam mult...prima zi a cam fost 1g, a 2a oara cam 1, 5g, a 3a oara a fost ceva de genu cam 3g in 2 nopti si o zi in continuu...iar de ieri dupa amiaza cand am gasit solutia la nervi si depresie cred ca am consumat in jur de 1, 5g-2g...sunt convinsa ca nu sunt dependenta ca ma pot lasa oricand de ele pt ca nu am fost pasionata niciodata de asa ceva miau luat mintile cand am citit ca ajuta la slabit, dar nu vreau sa isi dea seama nimeni ce am facut sa trec peste starile alea mai usor!multumesc si astept un raspuns cat se poate de repede
2 comentarii
0
03-06-2012, ora 17:17
monalisa222
Nu este medic/terapeut
monalisa222
Draga mea Pamy, te rog mult de tot nu mai lua acele droguri. Iti poti strica casnicia. Doar Dz te poate ajuta daca ai credinta in El.Drogurile sunt duhuri rele si au intrat ptr ca tu le-ai lasat sa intre.Nu vei putea sa scapi de ele, va fi mai rau.Dz te poate ajuta.Isus Cristos te poate ajuta. Fii sincera cu El si recunoaste ca esti o pacatoasa si pacatul in general este impotriva lui Dz si daca iti ceri iertare de la Dz El te va ajuta.Daca vrei sa scapi de ele cu ajutorul lui Dz, dami un email si iti pot spune mai multe despre Dz. Doar El te poate ajuta.
Domnul Isus te va elibera sigur daca vii la El.
-*

modificat de admin
0
05-06-2012, ora 19:13
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
^ Am vazut ca tot bantui pe forumul asta, dar macar da si tu sfaturi necesare, in loc sa postezi stupiditati.

Asadar, pamy star, nu stiu daca cocaina da sevraj, dar ar trebui sa fi informata inainte sa te lasi. Adica sa nu ajungi sa te sperii ca mori. Deci sevrajul este o perioada mai mult sau mai putin intinsa (o saptamana de obicei) in care corpul tau sufera unele schimbari, adica ai dureri de moarte etc, dar inca odata nu stiu daca cocaina da sevraj. Incerci sa te tii tare daca vezi ca incep unele schimbari, pt ca organismul se dezobisnuieste in a se mai incarca cu toxinele astea.

Depresia este o tulburare psihica care poate lua si ani intregi pentru a fi tratata. Deci nu te gandi daca nu iti trece intr-o zi, doua, gata, iei cocaina, pentru ca cocaina ti-a provocat depresia si daca tu crezi ca de fapt cocaina ti-o trateaza, te inseli, pentru ca ea te baga mai tare in oala cu apa. Ai grija ce faci, e o viata de trait si nu trebuie sa ti-o distrugi de acum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.